Sanepid w podstawówce

2016-05-27 3:13:18

Od przerwanych ferii zimowych, przez zakończone skandalem egzaminy szóstoklasistów, aż do fatalnych dla szkoły wyników kontroli sanepidu w Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Wójt odwołał się od decyzji sanepidu, jaki będzie tego efekt?

Ciemne chmury zaczęły zbierać się nad Szkołą Podstawową w Jabłonnie już na początku lutego, kiedy to w jabłonowskiej podstawówce żaden z dyżurujących nauczycieli nie stawił się do pracy na trwającej wówczas “Akcji Zima”. Powodem były zaniedbania ze strony urzędu gminy, który nie podpisał z pedagogami umów o pracę. Wedle opinii radnych, wójt zamiast szukać szybkiego porozumienia z nauczycielami, tylko rozzłościł całe środowisko oświatowe, poprzez zakończenie całej akcji.

Kolejny skandal związany ze szkołą wybuchł w połowie maja, kiedy wójt zawiesił w obowiązkach służbowych dyrektorkę szkoły Agatę Gołowicz. Powodem była ekspertyza Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE), która stwierdziła, że nauczyciele podczas sprawdzianu szóstoklasistów podawali uczniom odpowiedzi do zadań zamkniętych. W tej sytuacji wójt zawiesił dyrektorkę szkoły do czasu wyjaśnienia sprawy. Wielu rodziców nie zgodziło się z taką decyzją, gdzie dali jasny temu wyraz uczestnicząc w posiedzeniu Komisji Oświaty na które przybyli z taczkami przeznaczonymi dla wójta.

Jak się okazało, to nie jest koniec problemów dla szkoły. Kwietniowa kontrola legionowskiego sanepidu stwierdziła w budynku szereg nieprawidłowości. Kontrola wykazała zły stan sanitarno-higieniczny i techniczny ścian oraz sufitów na korytarzach pierwszego i drugiego piętra, zły stan ścian, sufitów i podłóg w aż 6 salach edukacyjnych, zły stan sanitarno-higieniczny i techniczny podłóg w pomieszczeniach biblioteki, sekretariatu, gabinetu dyrektora i wicedyrektora. Szkoła została zobligowana do usunięcia wszystkich nieprawidłowości do 31 sierpnia br. Wójt odwołał się od wyników kontroli ponieważ nie zgodził się z jej wynikami. Jednak nie zmienia to faktu, iż w najbliższym czasie szkołę czeka poważny remont, albo zamknięcie.

DB

Fot. SP Jabłonna

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Marek odpowiedz

    Wójt odwołuje się od sanepidu?s kiedy sam się odwoła!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *