Facebook


SEROCK. 4,5 grama narkotyku! Wpadli w trakcie kontroli

2018-04-26 12:35:44

W niedzielne popołudnie policjanci z Serocka zatrzymali 19-letnich Michała i Krzysztofa P. oraz 21-letniego Huberta S. Mężczyźni usłyszeli za zarzuty posiadania środków odurzających.

W trakcie patrolowania miejscowości Skubianka, uwagę policjantów zwrócił zaparkowany pojazd marki Seat, w którym siedziało trzech mężczyzn. Kiedy policjanci podjechali do zaparkowanego auta zauważyli nerwowe zachowanie siedzących w środku mężczyzn. Gdy tylko zatrzymani otworzyli drzwi pojazdu, funkcjonariusze poczuli silną woń marihuany. Łącznie przy wszystkich trzech zatrzymanych znaleziono przeszło 4,5 grama narkotyku. Zatrzymani spędzili noc na komisariacie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Wszyscy trzej przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karzę.

Policja apeluje!
Marihuana jest środkiem odurzającym negatywnie wpływającym na organizm człowieka i zmniejsza ludzkie zdolności intelektualne. Używanie marihuany uzależnia psychicznie. Zwłaszcza u młodzieży potęguje syndrom antymotywacyjny, objawiający się m.in. nie chęcią do nauki, czy społecznego funkcjonowania. Ponadto zaburza sferę poznawczą oraz opóźnia czas reakcji na zdarzenia, co zwłaszcza u uczestników ruchu drogowego może przynieść tragiczne konsekwencje. Młodzi ludzie uzależniają się od marihuany silniej i szybciej. Długotrwałe używanie tego środka odurzającego może spowodować występowanie urojeń prześladowczych i zwiększa ryzyko występowania schizofrenii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *