SEROCK. Brutalne pobicie. Wśród napastników 16-latek

2018-08-16 2:53:56

Policjanci w Serocku zatrzymali 20-letniego Piotra W., 21-letniego Tomasza Z. oraz 16-latka w związku z pobiciem dwóch mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu przy jednej z ulic w Serocku. 20 i 21-latkowie usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo. Prokurator objął obu podejrzanych o pobicie policyjnym dozorem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni również odpowie przed sądem.


Do zdarzenia doszło tydzień temu w Serocku. Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn udało się do domu Piotra W., aby jak zeznali pokrzywdzeni, wyjaśnić sobie zatarg. Wszystko wskazuje na to, że na miejscu przebywający w domu Piotr W., Tomasz Z. oraz 16-latek pobili pokrzywdzonych. Ofiary zdołały jednak uciec. Kiedy pokrzywdzeni uciekali drogę zajechał im samochód, z którego wysiedli napastnicy i ponownie zaczęli bić ofiary. Wyposażeni byli w siekierę i pałki gumowe. W wyniku odniesionych obrażeń ofiary trafiły do szpitala. Obrażenia okazały się poważne.

Policjanci z serockiego komisariatu natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o pobicie Piotra W., Tomasza Z. oraz 16-latka. Na podstawie zgromadzonego materiału obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za pobicie i przyznali się do zarzucanego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 16-latek podejrzany o to przestępstwo stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *