SEROCK. Budowa Centrum Sportu i Rekreacji

2015-07-30 10:51:25

Gmina jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia mającego na celu budowę nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji w Serocku. Jest to ambitny projekt stworzenia całego kompleksu sportowego, którego koszt wstępnie oszacowano na ok. 40 mln złotych! Gmina planuje zakończyć projekt oraz uzyskać stosowne pozwolenia na realizację inwestycji jeszcze w tym roku.

Podstawowym uzasadnieniem dla realizacji przedsięwzięcia mającego na celu budowę Centrum Sportu i Rekreacji w Serocku jest fakt, iż miasto i gmina nie posiada aktualnie bazy w postaci hali sportowej, która umożliwiałaby organizację zajęć o charakterze rekreacyjnym i sportowym, jak również możliwości przeprowadzania zawodów zarówno w skali krajowej jak i międzynarodowej.

Trwają prace projektowe

Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko korzystnie ma wpłynąć na ofertę sportowo-rekreacyjną, ale sprawi również, że gmina otworzy się na rzesze osób uprawiających dyscypliny halowe zarówno w wymiarze rekreacyjnym jak i profesjonalnym. Rozległa baza hotelowa o bardzo zróżnicowanym standardzie pozwoli na przyciągnięcie profesjonalnych drużyn sportowych zainteresowanych odbywaniem zgrupowań, meczy, turniejów oraz innych imprez. Obecnie trwają bardzo zaawansowane prace projektowe w zakresie realizacji pierwszego etapu tej inwestycji. Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pułtuskiej w Serocku o nową infrastrukturę rekreacyjną i sportową. Intencją gminy jest jak najpełniejsza realizacja celów związanych z budową miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a więc uzyskanie atrakcyjnych, nowoczesnych, funkcjonalnych i spełniających wysokie standardy obiektów przy wspólnej realizacji.

Inwestycja w dwóch etapach

Całość przedsięwzięcia będzie polegać na stworzeniu w pierwszym etapie kompleksu sportowego w skład którego mają wchodzić pełnowymiarowa hala sportowa m.in. do piłki ręcznej, piłki siatkowej oraz koszykówki wraz z trybunami na około 250 miejsc i pełnym zapleczem szatniowo prysznicowym. Do tego siłownia, sala do judo, sala do squosha, dwie sale do fitness, sala do tenisa stołowego, sala widowiskowo-kinowa na około 200 miejsc,  strzelnica multimedialna, kawiarnia i pomieszczenia biurowe oraz sklepy sportowe. Ponadto ma powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej wraz z trybunami na około 800 miejsc wraz z bieżnią tartanową, nawodnieniem oraz drenażem. Parking, ciągi pieszo-jezdne, drogi pożarowe  wraz z zagospodarowaniem terenu  terenami zielonymi. W etapie drugim etapie inwestycji ma powstać kompleks urządzonych terenów zielonych o charakterze wypoczynkowo-rekreacyjnym, takim jak plac zabaw, park linowy, ekstremalna trasa dla rowerów, zjeżdżalnia grawitacyjna wraz ze stacją, oraz ścieżki zdrowia. A ponadto hala kortów do tenisa ziemnego, basen i przystań wodna.

Centrum Sportu i Rekreacji za 40 mln zł

Gmina planuje zakończyć projekt oraz uzyskać stosowne pozwolenia na realizację inwestycji jeszcze w tym roku. Wstępnie całość inwestycji może się wahać w kwotach rzędu 35-40 mln zł. Jednak dokładną wartość inwestycji będzie  można określić po zakończeniu realizacji projektu oraz sporządzeniu kosztorysu inwestorskiego całości obiektu. Obecnie trwają prace dotyczące modelu finansowania przedsięwzięcia oraz ewentualnych źródeł pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych, które poniekąd warunkują rozpoczęcie realizacji oraz okres trwania budowy. O dalszych postępach prac będziemy informować na bieżąco.

Oprac. DB

Wizualizacja projektu: UMiG Serock

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *