Facebook
SEROCK. Burzliwe Krzyśki 2015

2015-08-01 7:06:41

W sobotę 25 lipca już szósty raz spotkaliśmy się w upalny dzień na kolejnym Festynie “KRZYŚKI” organizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Nowej Wsi i Sołectwo Nowa Wieś oraz głównych sponsorów – Gminę Serock, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Sołectwo Kania Polska.

Tradycyjnie imprezę rozpoczęła Polowa Msza Święta celebrowana przez Proboszcza Parafii Popowo ks. Remigiusza Stacherskiego, którą uświetnił śpiew scholi dziecięcej “Gloria”. Ksiądz Proboszcz poświęcił samochody licznie przybyłych uczestników Nabożeństwa. W tym roku wyjątkowo duża ilość aut wypełniła każdy zakamarek wolnego miejsca Nowej Wsi.

Po oficjalnym otwarciu festynu i powitaniu przybyłych burmistrzów i gości, uroczyście podziękowano Józefowi Sawickiemu, poprzedniemu sołtysowi Nowej Wsi, za wieloletnie działania na rzecz sołectwa i jego mieszkańców.Tradycyjnie odbyło się też odsłonięcie tabliczek z nazwiskami nominowanych do Alei Przyjaciół Nowej Wsi. W tym roku Aleję uświetniły dwie osoby – Sławomir Jakubczak znany w Gminie Serock historyk i działacz, odkrywający ciekawe i niezwykłe dzieje naszych okolic i Piotr Kowalczyk – emerytowany Dyrektor Ośrodka Kultury w Serocku, który przez wiele lat, z dużym zaangażowaniem organizował szereg imprez w naszej gminie, w tym także “KRZYŚKI”.

Niestety, już na początku uroczystości na niebie zebrały się ciemne chmury. Zaczął wiać silny wiatr, który opóźnił rozpoczęcie występów Zespołu Stowarzyszenia Miłośników Skubianki (SMS). I choć występy się zaczęły, burza z potężną ulewą rozproszyła zgromadzonych pod sceną, zaciekawionych uczestników imprezy. Artyści jeszcze przez chwilę kontynuowali swój występ, śpiewając a’kapella nawet po tym, jak przestało działać zasilanie. Bardzo gorąco wspomagali ich pozostali, nieliczni widzowie, którzy skryli się przed deszczem w namiotach organizatorów. Z żalem odwołano zaplanowane występy kolejnych zespołów oraz DJ’a. Niebo nie wróżyło poprawy pogody, deszcz lał, prądu nie było. Natura zwyciężyła z zaangażowaniem i wolą zabawy artystów, gości i organizatorów.

Pozytywnym jest jednak fakt, że z roku na rok na Festyn “Krzyśki” przybywa coraz więcej osób, nawet z oddalonych od Nowej Wsi miejscowości. Wierzymy, że w przyszłym roku aura będzie bardziej przychylna i uroczystości odbędą się zgodnie z planem.

Tekst i zdjęcia : Organizatorzy

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *