SEROCK. Dzielnicowi spotkali się z seniorami

2020-02-28 6:45:26

Dzielnicowi z Serocka zorganizowali kolejne spotkanie z seniorami. Tym razem odbyło się ono z członkami Klubu Seniora w Szadkach. Policjanci poruszyli tematy dotyczące m.in. zagrożeń wynikających z oszustw metodą na tzw. „wnuczka” czy “policjanta CBŚP”. Mundurowi omówili również funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda

Dzielnicowi  spotkali się z seniorami w Szadkach. Omówili zagrożenia na jakie narażeni są na co dzień starsi ludzie. Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „policjanta CBŚP”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.

Kolejnym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi wskazali uczestnikom zasady prawidłowych zachowań czyli jak być bezpiecznym jako pieszy, rowerzysta i kierujący. Dzielnicowi  apelowali o ostrożność podczas każdej podróży i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, a także zachęcała do noszenia elementów odblaskowych aby być widocznym.

Policjanci przedstawili także działanie wirtualnego narzędzia jakim jest “Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz omówili działanie aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z dzielnicowym.

Uczestnicy spotkania mieli okazję podzielić się z mundurowymi również własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z zakresu bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *