SEROCK. Huawei scyfryzuje Serock – Projekt Serock SmartCity

2021-06-18 12:22:34

W czwartek 17 czerwca 2021 r. Weizhi Dong, Dyrektor Zarządzający Huawei Enterprise Poland Business Group oraz Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock podpisali porozumienie ws. współpracy. Jej celem jest realizacja projektu Serock SmartCity, obejmującego cyfryzację gminy

Chodzi o rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zwiększenie dostępności sieci światłowodowej dla mieszkańców i wdrożenie rozwiązań niwelujących oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne.

W czasach, gdy większość z nas nie tylko pracuje, ale i załatwia sprawy urzędowe zdalnie, inwestycje w nowoczesne rozwiązania IT, sieci 5G i światłowody są konieczne, aby stworzyć optymalną infrastrukturę cyfrową. To właśnie ona jest kamieniem węgielnym każdego inteligentnego miasta.

– Cieszę się, że Huawei może być partnerem Serocka w jego cyfrowym rozwoju. Globalnie zdobyte doświadczenie Huawei stawia nas w idealnej pozycji, aby pomóc miejskim społecznościom w stymulowaniu innowacji i rozwoju, który ma uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców czy przedsiębiorstw oraz inwestorów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Współpraca zakłada wymianę doświadczeń między samorządem serockim a ekspertami Huawei. Na jej dalszych etapach obie strony chcą zaangażować się w budowę i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz analizowanie ich efektywności.

– Ostatni rok uświadamia nam, że technologie cyfrowe, do których wielu z nas dotychczas podchodziło z pewną dozą nieufności, są niezbędnym narzędziem naszego codziennego życia. To one pozwoliły nam przetrwać okres pandemii i w wielu przypadkach umożliwiły utrzymanie aktywności zawodowej. Widząc te zależności chcemy rozwijać dostępność najnowszych technologii dla mieszkańców Miasta i Gminy Serock i cieszymy się, że zyskujemy w tym zadaniu potężnego sojusznika

– podsumował Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock.

Oprac. na podst. www.serock.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *