SEROCK. Integracja w Jadwisinie

2015-07-15 11:11:26

Od kilku lat w Jadwisinie organizowane są pikniki integracyjne o charakterze sportowym, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Rafał Tyka.

Również w tym roku, pod koniec czerwca, społecznicy z gminy Serock i nie tylko , zorganizowali Społeczny Piknik Sportowo-Integracyjny Jadwisin 2015.
Oczywiście najbardziej popularną dyscypliną, w której toczyła się rywalizacja podczas pikniku, była piłka nożna.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych, najmłodsi adepci z rocznika 2008 (trener Maciej Wikiera), rocznik 2006-2007  (trener Krzysztof Szymański) oraz kategoria OPEN.
– Obserwując zmagania najmłodszych zawodników, bardzo cieszy fakt, iż z roku na rok, rośnie liczba dzieci trenujących piłkę nożną w naszej gminie, jak również poziom umiejętności prezentowanych przez najmłodszych zawodników stale rośnie, co jest zasługą, zaangażowania rodziców oraz ciężkiej pracy, młodych, ambitnych trenerów, trenerów którzy wraz z dzieciakami, kochają to co robią – mówi Rafał Tyka.
W kategorii Open rywalizowało ze sobą sześć drużyn. Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie, ale w oparciu o zasady fair play, nad czym czuwał sędzia Marek Szajda.
Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych, została podsumowana wręczeniem piłek za czołowe lokaty, medalu dla każdego zawodnika bez wyjątku, oraz kuponu na darmową kiełbaskę i grochówkę.
Zmagania w kategorii Open zakończyły się następująco:

1 miejsce – UKS Sokół I (trener Tomasz Jaczyński),

2 miejsce – Turyn,

3 miejsce– GKS ŁACHA ,

4 miejsce – Weterani I,

5 miejsce – Weterani II,

6 miejsce – UKS Sokół II( trener T.Jaczyński).

Ozdobą pikniku był box kilkukrotnego Mistrza Świata w paralotniarstwie Pawła Kozarzewskiego, gdzie zainteresowani mogli z nim porozmawiać o jego pasji, obejrzeć filmy z jego lotów, oraz osobiście zasiąść za sterami tandemu, gdzie wskazówek odnośnie obsługi sprzętu udzielała Karolina oraz Mariusz, członkowie teamu.
Wielkim zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się również przejażdżki starymi motocyklami z członkami Serockiej Grupy Motocyklowej KORBOWODY , oraz stoisko Grupy Rekonstrukcji Historycznej zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość” z Warszawy, pod kierownictwem niezawodnego jak zawsze Janka Dubiela z Jadwisina. Dużym ,,wzięciem,, cieszyły się wśród dzieci rywalizacje sportowe, które prowadził lubiany Szyman (brawa za wyniki dla Julki Zakrzewskiej, Piotrusia Lisieckiego i Kuby Kopacza) oraz namiot Klubu Talentów Planeta ze Stasiego Lasu, w którym można było samemu stworzyć grę komputerową, pograć w szachy pod okiem mistrza, czy pomalować sobie buźkę. Oprócz tego na dzieci i dorosłych czekały zjeżdżalnie, zamki, stoiska z zabawkami, watą cukrową, swojskimi ciastami oraz smaczne potrawy z grilla.
Punktem kulminacyjnym imprezy była loteria, w której każdy los był na wagę wygranej, a wylosować między innymi można było vouchery do restauracji, paintball, oraz piłki, sprzęt sportowy, zabawki, upominki etc, jak również voucher na lot tandemem z Pawłem Kozarzewskim, który na zakończenie imprezy zaprezentował się publiczności podczas podniebnych akrobacji.
– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za udział w pikniku, a w szczególności osobom i instytucjom bez których zorganizowanie pikniku byłoby niemożliwe, zważywszy na fakt że nie wszyscy chcą wspierać tego typu inicjatywy, mam tu na myśli niezrozumiałe podejście sołtysa Jadwisina pana Jarosława Pielacha, który nie chciał wypożyczyć namiotów oraz ław i stołów sołeckich na powyższą imprezę, imprezę która była organizowana na terenie Jadwisina i w dużej mierze dla mieszkańców Jadwisina – kwituje radny.

Podziękowania:
Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Legionowskiego, Paweł i Mariusz Kozarzewscy oraz Karolina, Grzegorz Wrzesińscy, Restauracja ,,BOSMAN,, Serock Grzegorz i Monika Tyczyńscy, SKLEP ,,U WŁADA,, Serock, Restauracja ,,KARCZMA,, Dzierżenin, WODGAZ – INSTAL Wola Kiełpińska Rafał Rakowski, Restauracja ,,PAUZA,, Szadki, PIZZERIA DIABOLICA – Serock, PAINTBALL – Skubianka Piotr Plechawski,, DJ WUJO, Rodzice zawodników UKS Sokół Serock, Mariusz Krzyczkowski, Marek Szajda, Krzysztof Szymański, PHU IMP-EKS Sławomir Wroniak – Serock, Sołtys Dębinek Magdalena Nieckarz, Dyrektor OSiR Serock Maciej Goławski, Anna Korbuszewska, Grupa Motocyklowa KORBOWODY z Serocka, Klub Talentów ,,Planeta,, ze Stasiego Lasu, Dorota i Stanisław Kacprzak , Sławomir i Wioletta Zdziarscy, Krzysztof Kołakowski, Janusz Rykowski, Mirosław i Małgorzata Kochanowscy, także pozostałym osobom, które pragną pozostać anonimowe a mają dobre serca.

Tekst i zdjęcia: iSerock

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *