Serock/Jachranka. Hotel ograniczył hałas

2019-04-12 2:23:35

Na terenie hotelu Windsor w Jachrance trwają pracę przy budowie term. Okoliczni mieszkańcy skarżyli się, że przez trwające całą dobę odwierty nie mogą normalnie funkcjonować Po skargach, władze hotelu postawiły ekrany dźwiękoszczelne

Kiedy w grudniu 2018 r. na terenie hotelu Windsor w Jachrance rozpoczęto odwierty geotermalne, okoliczni mieszkańcy zaczęli skarżyć się, że nie mogą normalnie funkcjonować.

– Bardzo nas cieszy przyszłe sąsiedztwo term, które mają powstać w Windsorze. Niestety problem jest taki, że od miesiąca 24 godziny na dobę trwają odwierty. Są takie noce, że hałas jest nieznośny – opowiadali nam na początku tego roku sąsiedzi Windsoru.

Ekrany dźwiękoszczelne

Jak poinformowali nas mieszkańcy, obecnie sytuacja została opanowana i inwestycja przestała być tak bardzo uciążliwa. Teren budowy został ogrodzony dodatkowymi ekranami dźwiękowymi. – Dzięki ekranom ten hałas nie jest dla nas już tak uciążliwy. Bywają głośne noce, ale na szczęście w ciągu ostatniego miesiąca były takie może tylko trzy – opowiadają nasi rozmówcy.

Służby rozkładały ręce

Z naszych informacji wynika, że robotnicy pracują w systemie trzyzmianowym i dlatego przerwy w robotach nie są możliwe. – Inwestorowi bardziej opłaca się płacenie mandatów niż przerywanie prac. Straż miejska i policja mogą dać tylko upomnieniem, ale to i tak nic to nie da. Również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jest bezsilny – opowiadała nam jedna z kobiet mieszkających w pobliżu.

Politycy, termy i aquapark

Hotel Windsor w Jachrance często jest miejscem zjazdów i konferencji m.in. członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Po sąsiedzku przy hotelu Warszawianka działa aquapark. Budowa term niewątpliwie wzbogaciłaby ofertę hotelu Windsor, a także mogłaby się stać dużą atrakcją nie tylko dla mieszkańców powiatu legionowskiego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *