SEROCK/ KANIA NOWA. Strzelał do wędkarzy i zaatakował policjantów

2018-08-07 12:39:30

W ręce policjantów wpadł 29-letni Łukasz A. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów w tym m.in: nielegalnego posiadania broni, napaści na policjantów a także kierowania w ich kierunku gróźb karalnych

Do zdarzenia doszło w sobotę (4.08) w miejscowości Kania Nowa (gm. Serock). Krótko przed godziną 10.00 do komisariatu dotarła informacja o agresywnym mężczyźnie, który bez powodu wybił szybę w jednym ze stojących pod miejscowym sklepem samochodów. Informację odebrał patrol, w którym uczestniczył komendant serockiego komisariatu.

Próbował uciec

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze błyskawicznie odnaleźli podejrzanego. W trakcie legitymowania zatrzymany był arogancki i agresywny. W pewnej chwili wypowiedział się wulgarnie o jednym z interweniujących policjantów w związku z czym został poinformowany o tym, że zostanie zatrzymany. W tej samej chwili rzucił się do ucieczki. Za uciekinierem ruszył w pościg komendant, zaś drugi policjant ruszył radiowozem w celu odcięcia mu drogi. Po kilku minutach komendant dogonił 29-latka. Zatrzymany zaatakował policjanta uderzając go w klatkę piersiową. Policjant zmuszony był użyć wobec 29-latka siły fizycznej aby go obezwładnić. Już w radiowozie 29-latek kierował pod adresem funkcjonariuszy groźby karalne.

Świadkowie rozpoznali wędkarza

Jak podaje kom. Jarosław Florczak, w pewnej chwili do interweniujących podeszli świadkowie całego zdarzenia i poinformowali ich, że kilka godzin wcześniej zatrzymany 29-latek brał udział w połowie ryb nad brzegiem Bugu. W trakcie połowu wraz z innymi osobami urządzili sobie nad rzeką libację w trakcie której prócz spożywania alkoholu, zatrzymany celował do nich z broni palnej i oddał w ich kierunku kilka strzałów.

Broń w obozie

Po wysłuchaniu relacji świadków policjanci udali się we wskazane miejsce. Na miejscu w prowizorycznym obozie policjanci zatrzymali opisywanych wcześniej mężczyzn. W trakcie przeszukiwania obozowiska zabezpieczono 15 łusek amunicji 9mm a także pistolet i dwa dodatkowe magazynki w którym znajdowały się jeszcze 3 naboje.

8 zarzutów i areszt

Zatrzymany 29-letni Łukasz A. usłyszał 8 zarzutów m.in: nielegalne posiadanie broni, narażenie na utratę zdrowia i życia dwóch osób w kierunku, których celował z broni, zniszczenia mienia, gróźb karalnych i napaści na funkcjonariusza. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za paserstwo. Sąd w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu. Podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *