SEROCK. Magiczne brzmienie harmonijek

2016-08-19 5:25:34

Powszechnie wiadomo, że tego lata pogoda lubi dokazywać i w poniedziałkowe popołudnie (15 sierpnia) po raz kolejny dała się we znaki organizatorom oraz publiczności oczekującej na serockim rynku na kolejny koncert z cyklu Fontanna Muzyki. Po krótkim oczekiwaniu na bezdeszczową pogodę i opóźniony koncert, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku – Tomasz Gęsikowski zaprosił i przedstawił artystów szczecińskiego Zespołu Harmonijek Ustnych „Animato” na scenę.

„Magiczne brzmienie harmonijek” taki właśnie tytuł nosił koncert, śmiało można uznać za trafiony. Nieprzeciętny zespół zachwycał możliwościami technicznych i walorami orkiestrowego brzmienia harmonijek. Można było zauważyć, że harmonijka ustna w rękach szczecińskich muzyków ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające im na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki. Serocka publiczność miała okazję wysłuchać przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej w oryginalnych aranżacjach na instrumentach od najmniejszej harmonijki na świecie poprzez klasyczne i akordowe do harmonijek basowych. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in. kompozycje F. Chopina, A. Piazzolli, S. Moniuszki, Chaczaturiana utwory z repertuaru Cz. Niemena, P. Anka, The Beatles, a także wiązankę melodii ludowych. Koncert zakończył utwór na bis przygotowany przez artystów z okazji Święta Wojska Polskiego w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Upamiętniono w ten sposób zwycięską bitwę warszawską 1920 r.

33043

Ogromna ilość muzycznej energii i świetne muzyczne porozumienie panujące między artystami, sprawiło iż zespół zaskarbił sobie sympatię publiczności, czemu wyraz dały gromkie brawa na zakończenie. Koncert, zapewne jeszcze nie raz wspominać będziemy wyjątkowo ciepło.

Na kolejny koncert z cyklu Fontanna Muzyki zapraszamy już 28 sierpnia podczas którego zagra peruwiański zespół Los Companieros.

źródło: CKiCz w Serocku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *