Facebook

SEROCK. Nagła ewakuacja ratusza

2015-12-16 8:46:55

We wtorek 15 grudnia o godzinie 9.00 na skutek nagłego pojawienia się ognia w pomieszczeniach na parterze ewakuowano z budynku Urzędu Miasta i Gminy w Serocku znajdujących się w środku ludzi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ była to akcja… zaplanowana.

 

Zgodnie z przyjętym scenariuszem, próbna ewakuacja urzędu zarządzona została na skutek nagłego pojawienia się ognia w pomieszczeniach na parterze budynku. W treningu uczestniczyła jednostka OSP z Serocka, która podjęła akcję gaśniczą, ewakuowała rannych i zaczadzonych, a także udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej.

Trwała awaria sieci energetycznej
Nadzór nad prawidłowym przebiegiem ewakuacji i prowadzonymi działaniami ratowniczymi sprawował zastęp jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP z Legionowa pod dowództwem kpt. Tomasza Surackiego oraz Komendant Miejsko–Gminny Straży Pożarnych w Serocku dh. Marian Malinowski. W części szkoleniowej treningu Prezes Zarządu OSP Serock dh. Sławomir Czerwiński dokonał omówienia i pokazu możliwości bojowych i ratowniczych nowego samochodu ratowniczo–gaśniczego MAN z napędem na cztery koła, który od listopada znajduje się w dyspozycji jednostki OSP Serock. Przyjęty scenariusz treningu zakładał trwałą awarię sieci energetycznej i pracę ratusza w systemie awaryjnego zasilania. W trybie alarmowym ściągnięty został agregat prądotwórczy, będący w posiadaniu urzędu, z którego do końca dnia pracy zasilany został UMiG w Serocku.

Ocena przebiegu akcji
W ocenie burmistrza Sylwestra Sokolnickiego oraz przedstawiciela PSP Legionowo założony cel treningu, czyli doskonalenie umiejętności praktycznego zachowania się interesantów i pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Serocku w sytuacji zagrożenia i ewakuacji urzędu, został osiągnięty. Omówiony został przebieg treningu oraz wskazane elementy, które wymagają doskonalenia. Czas opuszczenia budynku, przestawienia samochodów i stawiennictwa na miejscu ewakuacji wyniósł 6 minut. Na wysoką ocenę zasługują działania jednostki ratowniczej OSP w Serocku uczestniczącej w treningu, a także Komisariatu Policji w Serocku, który bardzo szybko podjął działania zapewniające bezpieczeństwo podczas zdarzenia.

DB

Fot. UMiG Serock

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *