SEROCK. Nie chcą Monte Carlo

2017-03-30 9:30:27

W Zegrzu (gm. Serock) na skarpie, nad samym brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego ma powstać osiedle na 120 mieszkań. Sprzeciwiają się temu dotychczasowi mieszkańcy Zegrza, którzy twierdzą, że byłby to niebezpieczny precedens wprowadzenia nad Zalew zabudowy przypominającej Monte Carlo


Przed tygodniem, do mieszkańców Zegrza dotarły niepokojące o złożeniu w Legionowskim starostwie wniosku o pozwolenie na budowę osiedla mieszkaniowego nad samym brzegiem jeziora. Kompleks „Portico Marina” ma składać się z 4 budynków, w tym 3 mieszkalnych wielorodzinnych, łącznie na 120 mieszkań. Budynki mają być 4-kondygnacyjne oraz dochodzić do 18 metrów wysokości. Pozostała zabudowa to garaż podziemny oraz część usługowa i rekreacyjna. Inwestycję zlokalizowano na terenie działek nr 111/50, 111/225 w miejscowości Zegrze, w okolicy ul. płk Kazimierza Drewnowskiego.

27866_28451

Z protestem przeciwko powstaniu osiedla „Portico Marina” wystąpili okoliczni mieszkańcy. Ich zdaniem, w przypadku realizacji tego projektu, znacznie pogorszyłyby się warunki życia dotychczasowych mieszkańców. Nowa zabudowa znajdowałaby się bowiem w odległości ok. 10 – 15 metrów od okien istniejących bloków i znacznie ograniczałaby dostęp światła oraz odgradzałaby je od terenów zielonych. Na małej przestrzeni pojawiłoby się również ok. 300 nowych mieszkańców oraz ok. 200 samochodów. Według mieszkańców, dopuszczenie takiej zabudowy na skarpie nad samym brzegiem jeziora byłoby także niebezpiecznym precedensem, który mógłby doprowadzić do wznoszenia kolejnych takich budynków nad samą wodą i w efekcie zamknięcia dostępu do linii brzegowej.

KS

Komentarze

2 komentarze

  1. Marek odpowiedz

    Wystarczy że któryś z włodarzy będzie miał w tym interes, i wówczas to osiedle poestanie. A mieszkancy nadal beda cieszyc sie z wynikow nikomu niepotrzebnego referendum. A potem PO wroci do wladzy i na osiedlu zamieszkają sobie imigranci zarobkowi. Haha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *