SEROCK/NOWY DWÓR MAZ. Nastoletni złodzieje okradali budowy

2020-02-28 11:59:17

Policjanci z Serocka zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego. Teraz 17 i 19 latek odpowiedzą za dokonanie kilku kradzieży. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Pod koniec stycznia na komisariat policji w Serocku wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży kamery monitoringu oraz próba kradzieży rusztowań budowlanych. Właściciel skradzionego mienia oszacował swoje straty na kwotę blisko 3 tys. złotych.
Sprawą zajęli się seroccy policjanci, którzy po niespełna miesiącu poszukiwań wytypowali i zatrzymali podejrzanych.

bty

Okazali się nimi 17 i 19 letni mieszkańcy powiatu Nowodworskiego. W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że zatrzymani brali udział w innych kradzieżach na terenie powiatu nowodworskiego m.in. w Nasielsku włamali się na teren budowy jednego z domów skąd skradli elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Tam pokrzywdzony również oszacował swoje straty na blisko 3 tys. zł. W trakcie śledztwa nastolatkowie zostali powiązani z jeszcze innymi kradzieżami, gdzie pokrzywdzeni stracili łącznie blisko 14 tys. zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im aż 6 zarzutów kradzieży. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *