SEROCK. Po imprezie ukradli rowery

2017-05-13 9:49:51

W ręce policjantów z Komisariatu Policji w Serocku wpadły dwie osoby podejrzane o kradzież. Łupem sprawców padły dwa rowery o wartości tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło w jednym z serockich bloków. 27-letni Paweł K. oraz 26-letni Krzysztof K. już usłyszeli zarzuty kradzieży. 27-latek dodatkowo podejrzany jest o wybicie szyby w zaparkowanym fordzie.

Policjanci z Serocka zostali powiadomieni o kradzieży rowerów z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Traugutta w Serocku. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły tysiąc złotych. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców kradzieży. Okazało się, że w bloku odbywała się impreza zakrapiana alkoholem, a po jej zakończeniu Paweł K. i Krzysztof K. z klatki zabrali dwa stojące jednoślady. Policjanci ustalili też, że kiedy mężczyźni jechali rowerami przez parking jeden z nich Paweł K. prawdopodobnie wybił szybę w zaparkowanym samochodzie marki ford powodując straty na kolejne tysiąc złotych.

Dobre rozpoznanie osobowe i szybkie działanie doprowadziły funkcjonariuszy do karanych w przeszłości – Pawła K. i Krzysztofa K., którzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Rowery zostały odzyskane i wróciły do właściciela. Mężczyźni tłumaczyli policjantom swoje zachowanie dużą dawką alkoholu wypitego na imprezie.

Podejrzani już usłyszeli zarzuty wspólnie i w porozumieniu kradzieży rowerów, a Paweł K. dodatkowo zarzut uszkodzenia mienia. W najbliższym czasie sąd zdecyduje o winie i karze podejrzanych mężczyzn.

EK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *