SEROCK. Policyjny pościg, blokada i kradzież maszyny rolniczej

2020-02-14 12:52:59

 

Zatrzymano 45-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o kradzież ciągnika rolniczego. Mężczyzna trafił do aresztu, a ciągnik o wartości 70 tys. złotych do właściciela

Do dyżurnego serockiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży ciągnika rolniczego. Z relacji poszkodowanego wynikało, że maszyna został skradziona w środku nocy po tym jak nieznany sprawca ominął zabezpieczenia fabryczne pojazdu i odjechał w nieznanym kierunku. Na szczęście w pojeździe zamontowany był nadajnik GPS.

Natychmiast po zgłoszeniu policjanci ruszyli w trasę, jaką wskazywał nadajnik skradzionej maszyny. Aby po kilku minutach ustalić, że sygnał GPS dobiega z jadącej drogą ciężarówki. Policja przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dała kierowcy ciężarówki znaki do zatrzymania się. Wtedy ciężarówka przyśpieszyła jednocześnie próbując zepchnąć radiowóz z drogi. Dopiero blokada drogi oraz pościg doprowadziły do zatrzymania ciężarówki. Jak się okazało, uciekającym ciężarówką mężczyzna był 45-letni mieszkaniec Warszawy. Zebrany materiał pozwolił na postawienie mężczyźnie dwóch zarzutów: niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży z włamanie. Na wniosek prokuratury sąd w Legionowie przychylił się do zastosowania wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *