SEROCK. Powstanie rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu

2018-01-18 8:20:39

Ograniczenie prędkości, montaż fotoradaru, ustawienie znaków ostrzegawczych, a finalnie budowa ronda to działania, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Szadkach (gmina Serock), na którym doszło do śmiertelnych wypadków


11 stycznia br. na skrzyżowaniu w drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 622 i drogą powiatową nr 1804W w miejscowości Szadki (gmina Serock), odbyła się komisja drogowa z udziałem GDDKiA, Policji, przedstawicieli Serocka i Starostwa oraz pełnomocnika PiS w Serocku Rafała Tyki, który zabiegał o budowę ronda w tym miejscu. Komisja miała na celu analizę możliwości poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niebezpieczne skrzyżowanie

Na skrzyżowaniu DK 62 i drogi wojewódzkiej nr 622 doszło już do kilku niebezpiecznych wypadków. Droga ta jest niebezpieczna z powodu przejeżdżających tam każdego dnia ciężarówek. Zdaniem mieszkańców na skrzyżowaniu dochodzi do wielu wypadków, w tym śmiertelnych. 14 grudnia ubiegłego roku zderzyły się tam cysterna z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia pojazdów ciężarówka przewróciła się na bok i zatrzymała w rowie. Na szczęście w wypadku nikt nie zginął, a z cysterny nie wyciekło paliwo, które mogło doprowadzić do katastrofy naturalnej.

Poprawa bezpieczeństwa

W przeprowadzonej dyskusji ustalono, że w ramach doraźnej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h odcinku od skrzyżowania w Szadkach aż do kościoła w Woli Kiełpińskiej. Zostanie również zamontowany fotoradar. Drogowcy mają ustawić znaki informujące o wypadkach z każdej strony dojazdu do skrzyżowania, jak również pulsacyjny znak „stop” od strony Nasielska.

Budowa ronda

Do GDDKiA wpłynął wniosek, złożony w imieniu społeczności lokalnej przez Rafała Tykę, Urząd Miasta i Gminy Serock oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie o budowę ronda na feralnym skrzyżowaniu w Szadkach. Przedstawiciel GDDKiA poinformował, że celem przyspieszenia budowy ronda zostanie zawarte porozumienie w wyniku którego władze samorządowe opracują dokumentacje projektową, a budową zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Realizacja tego zadania będzie możliwa dopiero po uwzględnieniu budowy w planach inwestycyjnych GDDKiA oraz zapewnieniu środków na budowę od Ministerstwa Infrastruktury. Przewidywany termin budowy ronda to lata 2019/2020. Jak poinformował Rafał Tyka, postępom w pracach przyglądał będzie się Minister Mariusz Błaszczak, deklarujący jednocześnie swą pomoc w tej materii.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *