SEROCK. Wypadek szkolnego autobusu

2023-03-28 11:24:07

W poniedziałek (27 marca) około godz. 16.00 na Drodze Krajowej 61 w Wierzbicy doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i szkolnego autobusu. Dwie osoby w tym dziecko zostały ranne

Jak informowali strażacy, około godz. 16.00 otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia szkolnego autobusu z samochodem osobowym. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów strażaków z terenu powiatu legionowskiego.
Na miejscu okazało sie, że na DK61 w Wierzbicy doszło do zderzenia szkolnego autobusu z osobowym Renault. Siła uderzenia była na tyle duża, że autobus wpadł do rowu i zatrzymał się na drzewie.

Kliknij, aby powiększyć

W chwili zdarzenia w autobusie przebywały dwie dorosłe osoby oraz 9-cioro dzieci.
Na miejscu jako pierwsi pojawili sie strażacy, którzy zajęli się poszkodowanymi. Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego zdecydowano o przetransportowaniu kierowcy autobusu oraz 9-letniej dziewczynki z urazem głowy do szpitala.
Jak podawała policja ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Renault, 56-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu szkolnemu autobusowi, którym kierował 73-letni mężczyzna. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Policja ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Fot. KP PSP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *