SEROCK. Zabudowują linię brzegową?

2018-03-23 3:55:16

W połowie marca br. zamknięta została ścieżka spacerowo – rowerowa z Zegrza
do Jadwisina. Teren został ogrodzony i pojawił się napis, że teren jest prywatny.
Wycięto las i wysypano wjazdy dla jachtów do samej wody. W tym miejscu pomiędzy WDW Zegrze a Geovitą powstają luksusowe wille


Na początku zeszłego roku informowaliśmy, że do mieszkańców Zegrza dotarły niepokojące wieści o złożeniu w legionowskim starostwie wniosku o pozwolenie na budowę osiedla mieszkaniowego nad samym brzegiem jeziora. Luksusowe osiedle – Portico Marina w Zegrzu (gm. Serock) ma być ulokowane na skarpie, nad samym brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. Jego budowa ma się zakończyć w 2020 roku.

Odgradzają brzeg jeziora

W połowie marca br. zamknięta została ścieżka spacerowo – rowerowa z Zegrza do Jadwisina. Wycięto las na skarpie nad zalewem. Ponadto wysypano wjazdy dla jachtów do samej wody. Teren teraz jest ogrodzony, a na siatce wisi tabliczka z zakazem wstępu. To efekt zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP), który jak twierdzą mieszkańcy, nie został z nimi uzgodniony. Nie wiadomo czy ścieżka spacerowa zostanie przywrócona. Do momentu zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi na to pytanie z Urzędu Miasta i Gminy Serock.

Zabudują całą linię brzegową?

Zdaniem mieszkańców, najprawdopodobniej deweloperzy chcą wykupić działki na całej linii brzegowej w Zegrzu i zbudować w tym miejscu osiedla. Choć deweloperzy pomagają w rozwoju gminy, to budowa osiedla w tym miejscu może utrudnić życie dotychczasowym mieszkańcom. O zabudowywanie linii brzegowej w Zegrzu zapytaliśmy władze gminy, jednakże podobnie jak w przypadku pytania o zagrodzoną ścieżkę spacerową jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Chcą rozwoju turystyki

Ludzie podobnie jak władze gminy chcą rozwoju. Jednakże ich wizje rozwoju najwyraźniej się od siebie różnią. Gmina stara się między innymi o rozwój warunków mieszkaniowych poprzez budowę kolejnych osiedli i ściągania do siebie nowych mieszkańców. Mieszkańcy zaś chcą rozwoju infrastruktury turystycznej, baz noclegowych czy gastronomicznych. Ponadto dla mieszkańców z którymi rozmawialiśmy, najważniejsze jest pozostawienie czystego i naturalnego środowiska, żeby Zegrze było miejscem, do którego można przyjechać odpocząć i odetchnąć na łonie natury.

KT

Komentarze

6 komentarzy

 1. Obywatel odpowiedz

  Osoby ktore biora kase za zarzadzanie w gminie wyraznie sobie nie radza. Tu jest ewidentny przyklad nieudolnosci burmistrza. Brak doswiadczenia i wiedzy jak podejmowac wlasciwe decyzje korzystne dla nas. Nawet dojscie do porozumienia z odoba prywatna w sprawie sciezki go przerasta. To za co my temu panu placimy maksymalna pensje 20.000zlotych ???

 2. MO odpowiedz

  Ewidentnie władza czerpie korzyści z takich decyzji i nie myśli o społeczeństwie tylko siedzi w portfelu inwestora. Wstyd i hańba, należy jak najszybciej się zastanowić nad przyszłością Pana burmistrza.

 3. Waldek 14l odpowiedz

  jeżeli te “ścieżki” są na terenie prywatnym to nie widzę problemu.
  Może redaktor to by sprawdził i podał do naszej wiadomości.

 4. Krystian odpowiedz

  ARTUREK próbuje “zaszczekać” temat. Przecież wiadomo że skarpy w normalnym kraju są nietykalne chyba, że jacyś durni radni pozwolą w MPZP na ich zabudowanie. Dlatego Arturek lepiej milcz w tej sprawie bo dobrze wiesz, że kości zostały rzucone, ktoś to klepnął i osiedle powstanie.

 5. Hiebuy odpowiedz

  Artur najwyrazniej nie wiesz jakie sa uklady w powiecie. Jesli za wlascicielem stoi samorzadowiec albo samorzadowiec jest ukrytym wlascicielem to jak najbardziej ofgrodza sobie dostep do wody i sprobuj wejsc … Spojrz na pensjonaty “szlachecka” i “magnacka” – jak nie wiesz kto jest wlascicielem to sie zainteresuj i wszystko stanie sie jasne

 6. Artur odpowiedz

  Nie ma takiej możliwości! Reguluje to Ustawa z 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (DzU z 2005 r. nr 239, poz. 2019 ze zm.) zapewnia każdemu prawo do korzystania z wód publicznych.
  żaden plan zagospodarowania nie zmieni Ustawy! 1,5m od lini brzegu jest święte, sprawdzić gdzie kończy się linia brzegu i może się okazać kilka metrów.
  Polecam artykuł: http://www.rp.pl/artykul/107590-Daj-ludziom-przejsc-do-rzeki-i-jeziora.html

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *