SEROCK. Zatrzymani za rozbój i zniszczenie luksusowego samochodu w Serocku

2023-09-20 2:44:10

Policja z Serocka zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o groźby, rozbój i zniszczenie luksusowego samochodu na terenie miasta. 40-latek trafił do aresztu,  jednak obaj podejrzani staną przed sądem, gdzie grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności

W sobotę na terenie Serocka doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym dwaj mężczyźni w wieku 40 i 32 lat zostali zatrzymani przez policję. Mężczyźni zostali oskarżeni o groźby, rozbój i zniszczenie drogocennego samochodu.

Incident miał miejsce na jednym z parkingów, gdzie pokrzywdzony spotkał się z podejrzanymi, by rozliczyć zobowiązania finansowe. Niestety, spotkanie przerodziło się w utarczkę słowną, a podejrzani najpierw grozili zniszczeniem samochodu ofiary za pomocą nieznanej substancji. Następnie, używając przemocy fizycznej, odebrali kluczyki do luksusowego samochodu marki Porsche i odjechali z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony natychmiast skontaktował się z lokalną policją, co doprowadziło do błyskawicznego zatrzymania podejrzanych. Mundurowi odzyskali również skradzione porsche o wartości 700 000 złotych. Oba podejrzane osoby trafily do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy przekazali sprawę Prokuraturze Rejonowej w Legionowie. Prokurator odpowiedzialny za śledztwo przedstawił zarzuty obu podejrzanym. Dodatkowo 40-letni mężczyzna odpowiada za zniszczenie okularów ofiary.

Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, który został przyjęty przez Sąd Rejonowy w Legionowie. 40-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie, podczas gdy obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *