SEROCK. Ziele roku

2016-08-19 5:17:47

15 sierpnia, podczas odpustu z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej w Woli Kiełpińskiej odbył się po raz dziesiąty konkurs ZIELE ROKU 2016. W konkursie wzięło udział 38 uczestników z terenu gminy Serock.

Organizatorami byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna oraz Proboszcz Parafii Zegrze z siedzibą w Woli Kiełpińskiej Andrzej Marchlewski. Celem konkursu jest popularyzacja tradycji wśród rolników i mieszkańców wsi, pobudzenie aktywności społeczności wiejskiej oraz wyłonienie najbardziej twórczych pomysłów kultywujących nasze polskie święto oraz obrzędy z nimi związane. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że wśród uczestników są również dzieci i młodzież. Uczestnicy konkursu wykonali kompozycje ze zbóż, kwiatów i ziół.

1. miejsce zajęła Halina Nałęcz z Marynina, 2. miejsce zajęła Elżbieta Rasińska z miejscowości Szadki, a na najniższym stopniu podium stanęła Iwona Stalmach Jachranki. Ze względu na różnorodność i ilość prac komisja postanowiła przyznać wyróżnienia trzem osobom: Janinie Kita Marynina za pracochłonność w wykonaniu zbożowego helikoptera, Adzie Szczęsnej z miejscowości Szadki i Ewie Kacprzyckiej mieszkance Guty za elementy tradycji. Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego.

Teresa Krzyczkowska/UMiG Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *