SEROCK. Zmiana organizacji ruchu przy plaży

2017-06-08 3:10:14

2 czerwca wprowadzone zostały zmiany w organizacji na ul. Retmańskiej i ul. Zdrojowej w Serocku. Wspomniane ulice utworzą ciąg dróg jednokierunkowych z dopuszczeniem zatrzymywania pojazdów. Parkowanie pojazdów na ul. Retmańskiej, po stronie plaży zostało dopuszczone już w roku ubiegłym po zrealizowanej przebudowie ulicy.

Obecnie, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na dodatkowe miejsca parkingowe, ograniczony zostanie ruch pojazdów na ul. Zdrojowej do ruchu jednokierunkowego, tj. możliwy będzie jedynie ruch pojazdów z kierunku od ulicy Retmańskiej do ulicy Wolskiego, a w miejscu wyłączonego z ruchu pasa jezdni, po stronie istniejącego chodnika, dopuszczone zostanie parkowanie pojazdów. Zmiany sprawiają, że mieszkańcy ul. Retmańskiej i ul. Zdrojowej zobligowani będą dojeżdżać do swoich posesji ul. Brukową. Wyjazd z posesji pozostaje bez zmian i będzie odbywał się ul. Zdrojową. Wprowadzane zmiany mają na celu tak naprawdę uregulowanie prawne sytuacji, z którą spotykamy się od czasu rewitalizacji plaży miejskiej, gdzie w weekendy letnie setki turystów, ale i mieszkańców gminy, udaje się w to miejsce.

JR

Komentarze

1 komentarz

  1. Paweł odpowiedz

    “Bo to jest bardzo dobra koncepcja”.. jak to klasyk mawiał. I poważnie, to jest dobre posunięcie. Jednak zwrócić uwagę należy na fakt, iż wyjazd z ‘dolnego’ Serocka i całego rynku odbywa się jedną, jedyną ulicą 11-go Listopada. Pod względem bezpieczeństwa to jest bardzo niedobre rozwiązanie. Wystarczy jej zablokowanie a wszyscy turyści i mieszkańcy z dolnego miasta nie mają jak się wydostać z miasta 🙁 Przydała by się jakaś ‘rezerwowa’ droga ewakuacji. Poważnie po trzykroć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *