SEROCK. Zwłoki w Jeziorze Zegrzyńskim. Ofiara najprawdopodobniej popełniła samobójstwo

2022-11-30 1:09:59

Fot. LWOPR

W poniedziałek (28 listopada) z Jeziora Zegrzyńskiego wyłowiono zwłoki 60-letniej kobiety. Prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do samobójstwa

W poniedziałek, późnym popołudniem policjanci z Komisariatu Policji w Serocku otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia około 60-letniej kobiety. Natychmiast poinformowano inne służby w tym również Legionowskie Wodne Pogotowie Ratunkowe.
Z relacji ratowników wodnych wynika, że krótko po godz. 17.00 otrzymali prośbę od policjantów w Serocku o włączenie się w poszukiwania zaginionej na obszarze Jeziora Zegrzyńskiego. Kilkanaście minut później jeden z policjantów zauważył dryfujące przy brzegu ciało.

– Około godz. 17.45 policjanci zauważyli, a potem wyłowili ciało ok. 60-letniej kobiety. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Legionowie – dowiedzieliśmy się od kom. Justyny Stopińskiej z KPP Legionowo.

Jak udało nam się dowiedzieć w środę (30 listopada) od prokuratora Ireneusza Ważnego z Prokuratury Rejonowej w Legionowie, obecnie ciało kobiety zostało skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli wyjaśnić przyczynę śmierci. Z uwagi na charakter sprawy Prokuratura najprawdopodobniej rozpocznie śledztwo z art 151 Kodeksu Karnego tzn. samobójstwo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *