SEROCK. Zwłoki w opuszczonym ośrodku wypoczynkowym (NOWE INFORMACJE)

2021-08-22 8:02:05

W nocy z 10 na 11 sierpnia br. na terenie nieczynnego ośrodka pod Serockiem znaleziono zwłoki 21-letniego mężczyzny. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich. Znajomi zmarłego nie wierzą jednak, że doszło do samobójstwa


Hotel „Panorama”, na terenie którego znaleziono zwłoki 21-latka znajduje się przy granicy Serocka z Jadwisinem. Dawniej był to ośrodek rekreacyjny Polfy Tarchomin. W dwóch budynkach mieściły się sale konferencyjne oraz kilkadziesiąt pokoi, z których rozpościerał się widok na Jezioro Zegrzyńskie. Kilka lat temu rozpoczęto remont obiektu, którego jednak nigdy nie dokończono.

Nieumyślne spowodowanie śmierci?

Z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynikało  że 21-latek miał urazy głowy oraz połamane nogi. Zwłoki miały zostać znalezione przez przypadkowe osoby, ktore przechodziły w pobliżu ośrodka. Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie rozpoczęła śledztwo z art. 155 Kodeku Karnego, czyli w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jednak początkowo nie wykluczano również innych wersji, a co za tym idzie także innych kwalifikacji czynu. Ze względu na charakter sprawy, prokuratura nie chciała udzielać bliższych informacji. Dowiedzieliśmy się tylko, że śledczy sprawdzają bilingi w telefonie ofiary oraz przesłuchują świadków. A także, iż do tej pory, nikt nie usłyszał zarzutów.

Nie było osób trzecich

Wiele miała wyjaśnić sekcja zwłok. Wstępny protokół sekcji wykazał, że przyczyną śmierci 21-latka były masywne obrażenia ciała. Jednak dokładniejsze informacje na temat przyczyny zgonu miały być znane dopiero w chwili otrzymania pełnej ekspertyzy sekcyjnej. Później dowiedzieliśmy się, że przy tym zdarzeniu Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich. A także, iż jedną z hipotez jaką brali pod uwagę od początku śledczy było samobójstwo. W mediach pojawiły się też doniesienia o problemach finansowych oraz o problemach zmarłego z pracą. Pisano również o złej sławie opuszczonego ośrodka, w ktorym miały bywać osoby zażywające narkotyki.

Pobity i zamordowany?

W wersję o samobójczej śmierci 21-latka  nie wierzą jednak znajomi i koledzy zmarłego. Ci, z którymi rozmawialiśmy, podobne wpisy można też znaleźć  na forach internetowych, uważają że prawda jest inna. W Serocku “mówi się”, że mógł on zostać pobity w okolicy ul. Rybaki. A według innej wersji, został zepchnięty lub spadł z wysokości na terenie nieczynnego ośrodka wypoczynkowego. Podejrzany miał być także mężczyzna, który wieczorem 10 sierpnia spotkał się ze zmarłym, a później był zatrzymany i przesłuchiwany przez policję, Tych wszystkich doniesień nie udało nam się potwierdzić, a Prokurator zaprzeczyła jakoby ktokolwiek miał zostać zatrzymany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *