SIATKÓWKA.‭ ‬Brązowe‭ „‬Kunki‭”

2015-05-05 2:57:51

‭A jednak! Choć optymistów przed finałami Mistrzostw Polski Młodziczek w Człuchowie było niewielu, młodziutkie siatkarki (rocznik 2000 i młodsze) LTS Legionovia wdrapały się na podium krajowego championatu w tej kategorii wiekowej. Brawa więc dla zespołu trenera Krzysztofa Kuny i wspierającego go na ławce trenerskiej w finałach prezesa klubu Konrada Ciejki!

‭Nasze siatkarki finałowy turniej rozpoczęły od zwycięstwa 2:0 (25:20,25:23) nad MOS-em Wola Warszawa, rewanżując się tym samym przeciwniczkom za porażkę w Mistrzostwach Mazowsza. MVP tego spotkania została Klaudia Margalska. W drugim grupowym spotkaniu LTS nie sprostał APS Rumi, przegrywając 0:2(20:25, 17:25). W decydującym spotkaniu o wejściu do „medalowej“ czwórki, nasz zespół wyraźnie pokonał faworyzowaną drużynę Gedanii Gdańsk 2:0 (25:15, 25:16), wyrzucając rywalki poza strefę medalową. MVP tego meczu została Ola Rojecka.
‭W pojedynku o ścisły finał nasze „Kunki“ nie sprostały zespołowi Lidera Konstantynów Łódzki, ulegając mu po emocjonującym meczu 0:2 (23:25, 21:25). Naszym młodziczkom w pojedynku o trzecie miejsce mistrzostw przyszło się zmierzyć z innym faworytem rozgrywek, drużyną Pałacu Bydgoszcz. Nasze dziewczęta jeszcze raz pokazały, że w tych mistrzostwach, żadna drużyna nie jest im straszna. Pokonały Pałac 2:0 (25:19, 25:23), zostały trzecią drużyną w kraju w tej kategorii wiekowej, zdobywając brązowe medale MP. Dodajmy, że MVP tego meczu została Zosia Parzydło.
‭Prezes Konrad Ciejka o sukcesie legionowskich młodziczek mówi mniej więcej tak: – Jestem zdziwiony, że tak niewiele osób wierzyło w ten zespół. Ja do nich nie należałem. Może w odróżnieniu od innych drużyn finałów nie mieliśmy w zespole gwiazd, dziewczyn grających w SMS-ie, ale tworzyliśmy prawdziwy, wyrównany team i to była ogromną siłą tej drużyny. Niezaprzeczalny udział w tym sukcesie ma statystyk zespołu Dominik Parzydło. Jego analizy kolejnych naszych rywali pomogły w opracowaniu taktyki. Dziewczyny te dopracowane w szczegółach „rozpiski“ potrafiły w konsekwentny sposób realizować podczas spotkań. Dodam tylko, że ta brązowa drużyna MP, to w 90 procentach uczennice ZS na Piaskach, a w drużynie na MP znalazły się trzy siatkarki, z drugiego, o rok młodszego, zespołu LTS Legionovia – powiedział m.in. K. Ciejka.
‭Ostateczna kolejność MP na rok 2015 wygląda następująco: 1. APS Rumia 2. Lider Konstantynów Łódzki 3. LTS Legionovia 4. Pałac Bydgoszcz 5. Energa Gedania Gdańsk 6. Dargfil Tomaszów Mazowiecki 7. MKS MOS Wola Warszawa 8. MKS San Pajda Jarosław.
‭Oto skład młodziczek LTS Legionovia, które w Mistrzostwach Polski w Człuchowie zdobyły brązowe medale:
Julia Ciejka‭ (‬kapitan‭)‬,‭ Ola ‬Rojecka,‭ ‬Sandra Szczepańska,‭ ‬Julia Wałek,‭ ‬Magda Piłatowicz,‭ ‬Paulina Kosewska,‭ ‬Zosia Parzydło,‭ ‬Ola Kempfi,‭ ‬Ola Nowak,‭ ‬Klaudia Margalska,‭ ‬Emilka Sikora,‭ ‬Wiktoria Grzegorzewska,‭ ‬Wiktoria Korzeniewska,‭ ‬Natalia Dąbrowska,‭ ‬Julia Kuźmińska. (jb)