SIATKÓWKA.‭ ‬Nowe w SK bank Legionovia Klaudia Grzelak

2015-06-16 3:34:51

Dziś w naszym cyklu przedstawiania nowych siatkarek SK bank Legionovia‭ ‬rozmawiamy z przyjmującą,‭ ‬19-letnią KLAUDIĄ GRZELAK.

-‭ ‬Zamieniasz Ostrowiec Świętokrzyski na Legionowo.‭ ‬Dlaczego wybrałaś legionowski klub‭?
-‭ ‬Uznałam,‭ ‬że w Legionowie,‭ ‬po rocznej‭ ‬przygodzie w Ostrowcu,‭ ‬będę miał większe możliwości sportowego rozwoju.‭ ‬Legionovia stawia na młode siatkarki,‭ ‬dziewczyny z którymi rozmawiałam mówią,‭ ‬że w klubie panuje fajna atmosfera.
-‭ ‬Rozpoczynałaś sportową przygodę w Kaliszu.‭ ‬Przed ilu laty‭?
-‭ ‬Kalisz to moje rodzinne miasto.‭ ‬UKS Augustynki Kalisz to mój pierwszy klub.‭ ‬Przygodę z siatkówką rozpoczęłam jeszcze w szkole podstawowej.‭ ‬Przez pierwsze trzy lata to było takie oswajanie się z piłką,‭ ‬zabawa w sport.‭ ‬Od czwartej klasy SP nr‭ ‬18,‭ ‬a w zasadzie zespołu szkół,‭ ‬rozpoczęły się już specjalistyczne siatkarskie treningi.
-‭ ‬Dlaczego właśnie siatkówka‭? ‬Czy miałaś w rodzinie jakie,ś siatkarskie tradycje‭?
-‭ ‬Nie,‭ ‬nikt w mojej rodzinie nie grał w siatkówkę.‭ ‬W zasadzie tylko dziadek uprawiał sport,‭ ‬ale grał w piłkę nożną.‭ ‬Dlaczego siatkówka‭? ‬Ta szkoła do której uczęszczałam ma sportowy charakter.‭ ‬Ma też siatkarskie tradycje.‭ ‬Podobnie jak uczniowski klub działający przy szkole.‭ ‬Sport odgrywa więc w tej szkole ważną rolę.‭ ‬Udało mi się w czwartej klasie dostać do klasy o profilu siatkarskim,‭ ‬dyscyplina mi się spodobała i tak to już zostało.‭ ‬Nie żałuję.
-‭ ‬Pamiętasz może nazwisko nauczyciela,‭ ‬pierwszego trenera,‭ ‬który uczył się siatkarskiego abecadła‭?
-‭ ‬Tak,‭ ‬to pan Sławomir Nowak.‭ ‬To dzięki niemu polubiłam tę dyscyplinę sportu,‭ ‬gram w siatkówkę.
-‭ ‬Po Kaliszu była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu‭?
-‭ ‬Tak.‭ ‬Do szkoły w Sosnowcu,‭ ‬trafiłam w drugiej klasie gimnazjum i byłam tam do drugiej klasy liceum.‭ ‬Była w jeden klasie m.‭ ‬in.‭ ‬z Malwiną Smarzek,‭ ‬także Asią Pacak,‭ ‬która też będzie grała w Legionovii.‭ ‬Inne dziewczyny to Gosia Śmieszek,‭ ‬Paulina Bałydyga…
-‭ … ‬czyli niemal cała,‭ ‬doskonała drużyna reprezentacyjnych kadetek,‭ ‬które przed dwoma laty zdobyły‭ ‬tytuł mistrza kontynentu‭?
-‭ ‬Miło mi,‭ ‬że to ktoś to jeszcze pamięta,‭ ‬kojarzy nasze nazwiska z tym sukcesem naszej młodzieżowej,‭ ‬reprezentacyjnej siatkówki.‭ ‬Mistrzyniami‭ ‬Europy zostaliśmy podczas ME Kadetek w Czarnogórze,‭ ‬rozgrywanych w miejscowości Bar.‭ ‬Piękna miejscowość.‭ ‬Wspaniałe także sportowe wspomnienia.
-‭ ‬Z SMS Sosnowiec,‭ ‬w ubiegły sezonie,‭ ‬trafiłaś do beniaminka Orlen Ligi,‭ ‬czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i tam trochę pograłaś,‭ ‬zaistniałaś w zespole…
-‭ ‬Owszem zaistniałam,‭ ‬tyle że dopiero wtedy,‭ ‬kiedy skład drużyny się‭ „‬posypał‭”‬.‭ ‬Wtedy dopiero przypomniano sobie o zawodniczkach,‭ ‬które przez cały sezon stały w kwadracie dla rezerwowych.‭ ‬Pewne doświadczenia więc zebrałam.
-‭ ‬W KSZO grała Barbara Bawoł,‭ ‬przez kilka sezonów zawodniczka Legionovii.‭ ‬Miałaś okazję porozmawiać z Basię o legionowskim klubie‭?
-Rozmawiałam z Basią na ten temat podczas ostatniego ostatniego zespołowego zebrania w Ostrowcu.‭ ‬Ona bardzo sympatycznie wspomina Legionowo.‭ ‬Ona mi nawet chyba trochę zazdrościła,‭ ‬że idę do Legionowa.‭ ‬Życzyła‭ ‬mi powodzenia.‭ ‬Dała kilka rad‭ ‬np.‭ ‬w sprawie wyboru mieszkania.
-‭ ‬W Legionovii,‭ ‬na Twojej pozycji przyjmującej konkurencja jest spora.‭ ‬O miejsce w składzie będziesz musiała rywalizować z dwoma reprezentantkami kraju,‭ ‬czyli Darią Paszek i Olą Wójcik.‭ ‬Nie boisz się,‭ ‬że znowu będziesz musiała zając miejsce w kwadracie dla rezerwowych‭?
-‭ ‬Zdaję sobie sprawę,‭ ‬że‭ ‬o to miejsce w wyjściowym składzie będzie ciężko i rywalizacja będzie trudna,‭ ‬Bo dwie wymienione przez pana dziewczyny coś już w dorosłej siatkówce osiągnęły,‭ ‬trafiły do reprezentacji kraju.‭ ‬Rywalizacji się jednak nie boję i to miejsce będę‭ ‬to walczyć.‭ ‬Konkurencja to‭ ‬przecież naturalna rzecz w sporcie.‭ ‬Mam nadzieję,‭ ‬że będę się też mogła od Darii i Oli czegoś nowego nauczyć,‭ ‬coś podpatrzeć.‭
-‭ ‬Co lubisz poza siatkówką,‭ ‬jak spędzasz np.‭ ‬wolny czas‭?
-‭ ‬Przede wszystkim staram się pilnować nauki.‭ ‬Podejmuję studia w‭ ‬warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego,‭ ‬będę chciała pogodzić uprawianie sportu z nauką.‭ ‬Co w czasie wolnym‭? ‬Nie lubię nudy.‭ ‬Staram się ruszać,‭ ‬chodzić,‭ ‬podróżować,‭ ‬jeździć np.‭ ‬na rowerze.‭ ‬Jednym słowem aktywny wypoczynek jest moim żywiołem.‭ ‬Lubię spędzać czas z przyjaciółmi.‭ ‬Tylko proszę nie zrozumieć tego,‭ ‬że jestem‭ ‬jakąś zapaloną‭ „‬imprezowiczką‭”‬.
‬-‭ ‬Kto jest Twoim najwierniejszym sportowym kibicem‭?
-‭ ‬Myślę,‭ ‬że to moi rodzice.‭ ‬Od zawsze mnie wspierali w moim sportowym wyborze,‭ ‬pomagali,‭ ‬kiedy była taka potrzeba,‭ ‬interesowali się tym co‭ ‬aktualnie‭ ‬robię.‭ ‬Kibicuje mi także mój chłopak.
-‭ ‬Czego czy życzyć‭? ‬Kontuzje w dotychczasowej przygodzie sportowej Cię omijały‭?
-‭ ‬Szczerze mówiąc do tej pory nie narzekałam na nadmiar kontuzji i‭ – ‬nie chcę zapeszać‭ – ‬niech tak dalej będzie.‭ ‬Można też mi życzyć wytrwałości i wiary w to co robię,‭ ‬to co lubię.
-‭ ‬Tego Ci właśnie życzę na początek legionowskiej,‭ ‬sportowej przygody‭!

Rozmawiał Jerzy Buze

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *