SIATKÓWKA . Bez seta z  Wrocławia – #Volley – DPD Legionovia 3:0

2019-02-20 10:41:55

Aleksandra Rasińska, była nasza, w tym sezonie reprezentuje wrocławskie barwy. W zwycięskim meczu w Legionowie była MVP spotkania, tym razem była najlepszą punktującą zawodniczką wrocławianek. Dwa razy zwycięska. Oj Ola, Ola…

Trwa totalna niemoc drużyny DPD Legionovia Legionowo w rundzie rewanżowej sezonu 2018/2019 w Lidze Siatkówki Kobiet. Ósmy mecz – siódma porażka! W niedzielę podopieczne trenera Piotra Olenderka nie ugrały choćby sera we Wrocławiu

Nasze siatkarki dobrze rozpoczynały każdy z trzech setów niedzielnego spotkania we Wrocławiu. Niestety były to miłe złego początki. Najbardziej wyrównana i emocjonująca była niestety tylko pierwsza partia tego meczu, z końcówką „na styk”. Błąd zagrywki Natalii Murek (MVP meczu) wyprowadził naszą drużynę na jednopunktowe prowadzenie, ale zaraz potem po ataku byłej naszej Aleksandry Rasińskiej był remis 22:22. Udane zbicie Zuzanny Góreckiej, w odpowiedzi ponownie punktuje Ola Rasińska. Nieudany atak Beaty Olenderek i udany blok kolejnej „naszej” Natalii Gajewskiej kończą tego najbardziej zaciętego seta niedzielnego spotkania.
Drugiego seta nasze siatkarki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale szybko zrobiło się 10:5 dla gospodyń, a potem zespół trenera Marka Solarewicza miał „ z górki”. Nie pomogły zmiany Pickrell za Kicką i Jasek za Skorupę. Wrocławianki, m.in. dzięki dobrym serwisom i częstej grze środkiem, zdemolowały w tym secie nasz zespół w tym secie.
W trzecim wydawało się, że nasz zespół poderwał się jednak do walki. Prowadził 3:0, a nawet n 8:0! Po kilkunastu minutach był już remis (14:14). Od tego momentu gospodynie kontrolowały wydarzenia na parkiecie, dokończyły dzieła zniszczenia, bijąc nasz zespół do zera. Niespodzianka? Może i tak, ale patrząc na to jak nasza drużyna prezentuje się od początku tego roku, z jakimi kłopotami kadrowymi się boryka – już nie. Czy zakończy się to zjeżdżanie po równi pochyłej w dolne rejony tabeli?
Do końca sezonu zasadniczego pozostają trzy kolejki. Nasz zespół zajmuje nadal ósmą pozycję, ale czuje już na plecach oddech zespołów z Wrocławia, Piły a i kaliszanki nie rezygnują jeszcze walki o polepszenie swojej sytuacji. Dlatego niemal do rangi „być albo nie być” urasta najbliższe domowe spotkanie DPD Legionovia z PTPS Piła.
#Volley Wrocław – DPD Legionovia 3:0 ( 25:23, 25:15, 25:20). Legionovia :Polak (1), Olenderek (6), Wójcik (4), Kicka (10), Górecka (14), Skorupa (4), Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Jasek (3), Pckrell (1). Dla wrocławianek najwięcej punktów zdobyły: 13 – Aleksandra Rasińska, 11- Magda Soter, 10 – Natalia Murek, 9 – Anna Łozowka.