SIATKÓWKA. Było blisko, bardzo blisko. DPD Legionovia – Developres SkyRes Rzeszów 2:3

2019-11-06 9:38:04

W środowym meczu (awansem z 12.kolejki Ligi Siatkówki Kobiet) nasza drużyna przegrała w DPD Arenie 2:3 z rzeszowiankami. Innymi słowy: legionowianki urwały jeden punkt drużynie uchodzącej za jednego z głównych faworytów rozgrywek. Ba, były blisko sprawienia jeszcze większej niespodzianki (by nie powiedzieć – sensacji), czyli wygrania całego meczu. Tie-breaka przegrały 14:16

Przed trzema tygodniami w Rzeszowie, na inaugurację sezonu 2019/2020, nasza drużyna przegrała z zespołem Stephane’a Antigi 1:3, ale już wtedy zebrała dobre recenzje. Późniejsze mecze (porażka 2:3 z Chemikiem Police i wyjazdowe zwycięstwo 3:2 z BKS Stal Bielsko-Biała) zdawały się potwierdzać, że w zespole drzemie spory potencjał, czy jak to ujęła legionowska rozgrywająca Alicja Grabka – żaden rywal jej nie straszny. Środowy mecz tylko te oceny potwierdził, bo zespół trenera Alessaandro Chappiiniego rzeczywiście powalczył.

Pojedynek przypominał sinusoidę. Faworyt rozpoczął od mocnego uderzenia pewnie wygrywając pierwszą partię. W drugiej role się odwróciły, koncertowo grały tylko legionowianki. Trzeciego seta ponownie wygrały rzeszowianki i kiedy w czwartym secie faworytki prowadziły już 13:7, wydawało się, że mecz nie potrwa już zbyt długo. A jednak. Dzięki dobrym serwisom i skuteczniejszej grze na siatce nasze dziewczyny odrobiły straty, wyszły na prowadzenie (16:15) i nie oddały go do końca seta. Remis 2:2 i zwycięstwie miał zadecydować loteryjny tie-break. W nim nasza drużyna od stanu 2:4 w zasadzie bez przerwy musiała gonić przeciwniczki. Zdołała nawet w samej końcówce od stanu 11:13 doprowadzić do remisu(13:13),a potem jeszcze 14:14. W tej wojnie nerwów górą było jednak większe doświadczenie i spryt takich zawodniczek jak rzeszowskie stranieri: Serbka – J. Blagojević i Czeszka – M. Mlejnkova. Może następnym razem będzie inaczej…
W najbliższą sobotę (godz.18) w DPD Arenie legionowianki podejmować będą kolejnego z faworytów, aktualnego mistrza kraju, czyli zespół ŁKS Commercecon Łódż, z takimi m.in. siatkarkami w składzie jak doskonale znane legionowskim kibicom – Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska, Joanna Pacak, Monika Bociek czy Anna Korabiec.
DPD Legionovia – Developres Rzeszów 2:3 (18:25, 25:13, 16:25, 25:21, 14:16). Legionovia: Grabka (1), Fidon-Lebleu (12) Łukasik (8), Oliveira Souza (28), Strantzali(21), Tokarska (4), Lemańczyk (libero) oraz Damaske(1), Wójcik. MVP meczu Daria Przybyła (rzeszowskie libero). Dla gości najwięcej punktów zdobyły: 16 – Michaela Mlejnkova, po 13 – Katarzyna Zaroślińska – Król i Jelena Blagojević.