Facebook


SIATKÓWKA. Drugie zwycięstwo Legionovii

2016-11-08 11:30:22

W trzecim swoim meczu w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet siatkarki Legionovii odniosły drugie zwycięstwo. W sobotę podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały 3:0 zespół Atomu Trefla Malbork. Po trzech kolejkach „Laleczki” zajmują drugie miejsce w rozgrywkach MLK, grupy „A”.

Jak już informowaliśmy w tych rozgrywkach, w których mogą uczestniczyć siatkarki do lat 23, legionowski klub reprezentują juniorki LTS Legionovia, a więc zawodniczki jeszcze młodsze (17-19-letnie). Zdobywają w ten sposób doświadczenie w konfrontacji z zespołami starszymi, bardziej ogranymi, jako że w rywalizacji z drużynami swojej kategorii wiekowej zespół Wojciecha Lalka, tylko sporadycznie natrafia na większy opór.

Sobotnie spotkanie rozegrane w hali ZS nr 1 w Legionowie nasze juniorki wygrały bez większych problemów 3:0 (25:18,25:19, 25:19). Trener W. Lalek nie do końca jednak był zadowolony z postawy swych podopiecznych: – Obok akcji dobrych, czy nawet bardzo dobrych, drużyna popełniła zbyt wiele niepotrzebnych błędów własnych, wynikających z braku należytej koncentracji przez całej spotkanie. Powinśmy tego unikać w naszej grze – stwierdził szkoleniowiec.

Dodajmy, że na meczu obecny był trener kadry narodowej Jacek Nawrocki. Także znany szkoleniowiec Alojzy Świderek, który dokonał wyboru MVP tego meczu. Tym wyróżnieniem uhonorowano legionowską przyjmującą – Basię Zakościelną. Natomiast skład Legionovii w tym meczu wyglądał następująco: Montowska, Sobolewska, Skowron, Omelaniuk, Zakościelna, Niderla oraz Trzeciak i Maziopa (obie libero).

Następnym meczem dla naszych juniorek w MLK, będzie wyjazdowe spotkanie w Łodzi z Budowlanymi. To będzie mecz na szczycie grupy „A”, bo łodzianki, po trzech kolejkach to liderki. Spotkanie zostanie rozegrane 19 bm.

OD REDAKCJI. Pomysł powołania przed trzema laty rozgrywek Młodej Ligi Kobiet wydawał się z założenia posunięciem trafionym. Słusznym z punktu wiedzenia sportowego, szkoleniowego, promocyjnego. Jak to często u nas się dzieje, z dobrymi pomysłami w praktyce niestety bywa różnie.

Przykładowo i lokalnie. Na oficjalnie stronie internetowej Legionovii SA. trudno znaleźć jakieś informacje o występach naszej drużyny, choć rozgrywki trwają od ponad miesiąca. W zakładce tylko same szczątkowe informacje, ściągnięte ze strony Orlen Ligi. Czyżby legionowski zespół MLK był „od macochy”? Ani składu drużyny, także sztaby szkoleniowego, żadnych zdjęć, wizytówek… Jednym słowem promocyjna dwója, choć ten zespół przysparza Legionovii splendoru, poprzez medale na końcowej mecie. Pisząc te słowa mam nadzieję, że włodarze Legionovii szybko nadrobią te zaległości i oczywiste zaniedbania. Przecież bywają na meczach tej drużyny, a o medialną promocję zespołu seniorek potrafią zadbać w sposób należyty i różnorodny. Chyba nie powinno się „sekować” młodziutkich siatkarek, które w niedalekiej przyszłości mogą stanowić o sile legionowskiej siatkówki?

Jerzy Buze

Juniorki w sobotę najpierw wygrały swój mecz w MLK, potem oglądały zwycięstwo starszych koleżanek w Arenie Legionowo. Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *