Facebook


SIATKÓWKA. Dwa weekendy przy Zakopiańskiej – Najpierw kadetki, potem juniorki

2018-03-02 1:10:28

Zanim w legionowskim półfinale MPJ zagrają podopieczne trenera Wojciecha Lalka, na parkiet przy
ul. Zakopiańskiej w walce o półfinał MPK wyjdą „Michorki”, czyli podopieczne trenera Dawida Michora
Fot. fotoMiD

Sympatycy żeńskiej siatkówki, zwłaszcza w młodzieżowym wydaniu, dwa najbliższe weekendy mają już chyba zaplanowane. W hali legionowskiego ZS nr 1 przy ulicy Zakopiańskiej czekają na nich emocje związane najpierw z ćwierćfinałem Mistrzostw Polski Kadetek, a tydzień później z półfinałem Mistrzostw Polski Juniorek. Nie trzeba dodawać, że w obu tych imprezach wystąpią zespoły obrończyń tytułów mistrzostw kraju sprzed roku kadetki i juniorki LTS Legionovia


Na pierwszy ogień pójdzie zespół legionowskich kadetek, który w dniach od 1 do 3 marca uczestniczyć będzie w jednym z ośmiu krajowych ćwierćfinałów. Podopieczne trenera Dawida Michora miały początkowo zagrać w jednej podgrupie z drużynami Bojara Białystok i Plasu Gryfice, ale z ostatnich doniesień wynika, że drużyna białostocka wycofała się z legionowskiej rywalizacji. Tak więc „Michorki” swój pierwszy mecz zagrają z Gryficami w piątek (2 marca) o godz. 16. Oba zespoły automatycznie awansują do pierwszej czwórki, a wynik spotkania zadecyduje, kto w dalszej fazie trafi na pierwszy zespół drugiej grupy, a kto na drugi. W tej drugiej podgrupie legionowskiego ćwierćfinału rywalizować będą zespoły: SPS Zbąszynek, AZS AWF Wrocław oraz ZSKS Poznań. Dodajmy, że dwa najlepsze zespoły legionowskiej imprezy trafią do jednego z czterech półfinałów Mistrzostw Polski Kadetek.
Juniorki LTS Legionowo mają już ćwierćfinał za sobą (podopieczne trenera Wojciecha Lalka wygrały go koncertowo, bez straty seta!) i w legionowskim półfinale ( 9-11 marca) wylosowały następujące rywalki: SKS Chemik Police, MKS Pajda – Jarosław i ESPES Sparta Warszawa. Półfinał gra się systemem każdy z każdym, a dwa najlepsze zespoły z półfinału zakwalifikują się do finału Mistrzostw Polski Juniorek, w którym grać będzie osiem najlepszych krajowych zespołów.
Mamy nadzieję, że oba młodzieżowe zespoły LTS Legionovia uczynią kolejne kroki na drodze do obrony mistrzowskich tytułów zdobytych przed rokiem. Dziewczyny – gramy, że wygramy!

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *