SIATKÓWKA. Dwie porażki Legionovii – W Pucharze i w lidze

2018-01-30 5:09:00

Przyjmują: Anna Korabiec i Beata Mielczarek Fot: fotoMiD

Dobiegła końca zwycięska noworoczna passa siatkarek Legionovii. Po trzech kolejnych zwycięstwach w Lidze Siatkówki Kobiet podopieczne trenera Piotra Olenderka nie sprostały w niedzielę w Rzeszowie – Developresowi, przegrywając 0:3. Trzy dni wcześniej w Wieliczce, w IV rundzie Pucharu Polsk,i nasz zespół przegrał z miejscową pierwszoligową drużyną 7 R Solna Wieliczka 2:3 i odpadł z tej rywalizacji

Niedzielne (telewizyjne) spotkanie w Rzeszowie wstydu naszej drużynie nie przynosi. Co prawda nie udało się urwać choćby seta, faworyzowanemu rywalowi, ale trochę krwi, zwłaszcza w początkach poszczególnych partii, nasze dziewczyny drużynie Lorenzo Micelliego napsuły. W decydujących momentach poszczególnych setów większa ognia na siatce eksportowego zespołu z Rzeszowa robiła różnice. Helene Rousseaux (MVP spotkania) , Adela Helić, Monika Ptak, czy Katarzyna Żabińska częściej były lepsze na siatce niż ambitnie grające nasze dziewczyny z Magdaleną Damaske na czele.

Atakuje Magdalena Damaske Fot: fotoMiD

Developress SKyRes Rzeszów – Legionovia 3:0 (25:20, 25:16, 25:21) Legionovia: Szpak (2), Mielczarek (1), Wójcik (4), Jasek (7), Damaske (11), Alagierska(6), Korabiec (Libero) oraz Pacak , Mikołajewska (1), Bączyńska (4 ), Grabka.

W środowym, pucharowym spotkaniu przeciwko Solnej Wieliczka legionowski szkoleniowiec dał przede wszystkim pograć swoim zmienniczkom, które w meczach o ligowe punkty pojawiają się w niewielkim wymiarze czasowym .Nie przyniosło to chyba spodziewanego efektu, bo nim zmienniczki złapały swój właściwym rytm gry Solna prowadziła już 2:0. W szeregach pierwszoligowca prowadzonego przez trenera Krzysztofa Litwina grają m.in. siatkarki znane z parkietów ekstraklasy jak: Sylwia Pelc, Agnieszka Jagodzińska, cza mająca w swym sportowym civi swój legionowski epizod – Agata Skiba.

W akcji na siatce legionowska rozgrywająca Paulina Szpak Fot: fotoMiD

Ostatecznie to wyrównane i emocjonujące spotkania padło ostatecznie łupem zespołu z Wieliczki. Nasz zespół pucharową przygodę w tym sezonie ma już głowy.

7R Solna Wieliczka – Legionoivia 3:2 (25:21, 25:21, 21:25, 23:25, 15:13). Legionovia: Grabka (5), Mikołajewska (14), Pacak (8), Rasińska (200, Bączyńska (22), Wójcik (11), Adamek (Libero)

Tym razem przeciwnik był za silny Fot: fotoMiD

W najbliższą niedzielę (godz. 20), w Arenie Legionovia za gra z wrocławskim Impelem o kolejne punkty w Lidze siatkówki Kobiet.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *