SIATKÓWKA. Dziesiąte – DPD Legionovia – Enea PTPS Piła 0:3

2019-04-03 12:47:54

Pamiątkowe zdjęcie Małgorzaty Skorupy i Beaty Olenderek z młodziutkimi adeptkami siatkówki, które w tym sezonie podawały w Arenie piłki na meczach seniorek

Siatkarki DPD Legionovia przegrały (0:3) drugi pojedynek z Eneą PTPS Piła i na mecie sezonu 2018/2019 w Lidze Siatkówki Kobiet zajęły ostateczne dziesiąte miejsce. Daleko, ale obiektywnie rzecz biorąc na wyższą lokatę po fatalnej rundzie rewanżowej (tylko dwa zwycięstwa) – nie zasłużyły


Niedzielne spotkanie, przy mizernym zainteresowaniu publiczności – „falowało”. Jednak podopieczne włoskiego szkoleniowca Alessandro Chiappiniego – tak jak przewidywaliśmy – miały mecz pod kontrolą. Kiedy było trzeba pilanki „przyciskały”, pilnowały aby rywalizacji nie przedłużać niepotrzebnie do trzech spotkań. Nasza drużyna niby się starała, ale zbyt wielu sportowych argumentów nie posiadała,. Też już chyba miała dość tego sezonu, siatkarki myślami były na przyspieszonych wakacjach.
Zespół dostał teraz od trenera Jakuba Skwarka kilka dni wolego. Potem jeszcze obowiązki sponsorskie, promocyjne spotkania w szkołach oraz rozmowy na temat ewentualnego przedłużania umów z Legionovią, lub szukanie nowych pracodawców. Wszystko, a przede wszystkim „kultywowana” od lat klubowa tradycja, wskazuje, że seniorska Legionovia w tym składzie w przyszłym sezonie z pewnością się już nie zagra.
DPD Legionovia – Enea PTPS Piła 0:3 (23:25, 21:25, 22:25). Legionovia: Polak (7), Górecka (9), Wójcik (7), Jasek (17), Olenderek (4), Skorupa (3), Aga Adamek (libero) oraz Ada Adamek (libero) oraz Woźniak (2). MVP spotkania – Paula Słonecka.. Najwięcej punktów dla zespołu z Piły zdobyły – Azizowa i Stencel (obie po 16 pkt.). (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *