Facebook
SIATKÓWKA. Faworyt wziął swoje

2015-11-16 5:25:36

Siatkarki SK bank Legionovia przegrały piąte spotkanie w Orlen Lidze. W niedzielę w Arenie Legionowo, nie sprostały wicemistrzowi kraju, drużynie Atomu Trefla Sopot. Faworyt wziął swoje, czyli bez większych problemów wygrał do zera.

Choć to tylko sport, oceniając potencjał i możliwości obu drużyn, nie mogło być inaczej. Drużyna jednego Włocha, Lorenzo Micelliego, to póki co za wysokie progi na możliwości i umiejętności ekipy legionowskiego Włocha, czyli Ettore Guidettiego.  Sopocianki po raz kolejny mierzą w mistrzowskie podium, nasze dziewczyny, po słabiutkim starcie w rozgrywkach „okopały się” w gronie czterech najsłabszych zespołów rozgrywek. Tylko więc ktoś zupełnie bujający w obłokach mógł liczyć na cud w konfrontacji obu drużyn.

Legionowianki zupełnie przyzwoicie rozpoczynały dwa pierwsze sety tego meczu. Potem wynik rywalizacji zaczął się rozjeżdżać, bo albo Legionovia miała problemy z serwisami rywalek, albo też zbicia Katarzyńskiej i Klaudii Kaczorowskiej były za mocne i precyzyjne, a blok Zuzy Efimienko, Mai Tokarskiej za wysoki… Nasze starały się „ugryźć” problem różnicy klasy (a może nawet dwóch) w umiejętnościach obu zespołów, ale pojedynczymi udanymi akcjami nie mogły wiele zwojować. W trzeciej partii przewaga lepszych od samego niemal początku była dość wyraźna, faworytkom do końca udało się utrzymać wystarczającą koncentrację i w godzinę z kwadransem było po rywalizacji. Bez niespodzianki i większych emocji.

Jakie bardziej optymistyczne wnioski dla naszej drużyny z tego meczu? Po pierwsze zespół nadal prowadził E. Guidetti, zarząd nie uległ nastrojowi chwili. Podobno dziewczyny wstawiły się za szkoleniowcem i projekt – młoda, rodzima Legionovia, może trwać nadal. Konsekwencja wskazana, bo przecież OL jest zamknięta, nikt z niej nie spada. Póki więc kibice będą tolerować takie, a nie inne wyniki, a sponsorzy łożyć na to fundusze, to można pomysł ciągnąć, nie stresując dodatkowo zespołu zmianami szkoleniowców. Potem…
Być może już w czasie dwóch najbliższych, wyjazdowych  spotkań będziemy mieli podstawy do poprawy samopoczucia. Legionowianki już w środę zagrają zaległy mecz w Bielsku-Białej, a trzy dni później w Muszynie.

SK bank Legionovia – Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 17:25, 15:25). Legionovia: Gajewska (1), Paszek (4), Pacak (1), Smarzek (13), Wójcik (5), Chojnacka (4), Wysocka (libero) oraz Szubert, Połeć (1), Bociek, Grzelak (1), Szymańska.
Dal Atomu najwięcej punktów w tym meczu zdobyły: po 15 – Katarzyna Zarośliska i Klaudia Kaczorowska (MVP spotkania) oraz po 6 – Maja Tokarska i Maret Balkestein-Grothaus.

Tabela‭  ‬Orlen Liga‭

1.‭ ‬Chemik Police‭        ‬18‭ (‬6-0‭)    ‬18:1
2.‭ ‬Atom Trefl Sopot‭        ‬15‭ (‬5-2‭)    ‬17:8
3.‭ ‬Tauron Dąbrowa Górnicza‭    ‬15‭ (‬5-2‭)    ‬17:10
4.Budowlani Łódź‭        ‬14‭ (‬5-1‭)    ‬18:5
5.‭ ‬Impel Wrocław‭        ‬14‭ (‬5-2‭)    ‬16:10
6.‭ ‬BKS Bielsko-Biała‭        ‬13‭ (‬3-3‭)    ‬15:10
7.‭ ‬PTPS Piła‭        ‬12‭ (‬4-3‭)    ‬15:15
8.‭ ‬Muszynianka‭    ‬11‭(‬4-3‭)    ‬14:14
9.‭ ‬SK bank Legionovia‭    ‬4‭ (‬1-5‭)        ‬6:15
10.‭ ‬Pałac Bydgoszcz‭        ‬2‭ (‬1-6‭)        ‬6:20
11.‭ ‬Developres Rzeszów‭    ‬2‭ (‬1-6‭)        ‬4:20
12.‭ ‬KSZO Ostrowiec‭        ‬1‭ (‬0-7‭)        ‬3:21

Tabela po‭ ‬7.‭ ‬kolejkach bez uwzględnienia wyniku poniedziałkowego meczu Budowlani‭ – ‬Chemik i zaległego spotkania BKS Aluprof‭ – ‬Legionovia‭.

JERZY BUZE

sport@tio.com.pl

Zdjęcia: fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *