SIATKÓWKA. Grot nie zatrzymał serii. Dziewiąte i dziesiąte zwycięstwo!

2022-01-20 2:21:07

Dziewczyny się cieszą, kolejne zwycięstwo stało się faktem!

Trwa wspaniała seria siatkarek IŁ Capital Legionovia w Tauron Lidze. W ostatnim tygodniu nasz zespół odniósł dziewiąte i dziesiąte zwycięstwo z rzędu! Najpierw w poniedziałek w wyjazdowym spotkaniu pokonał opolskiego beniaminka 3:2, a w niedzielę wieczorem, we własnej hali, także po tie-breaku uporał się z Grotem Budowalnymi Łódź. Te dwa kolejne zwycięstwa umocniły zespół Alessandro Chiappiniego na trzecim miejscu w tabeli, za mocarzami rozgrywek Developresem Rzeszów i Chemikiem Police!

W obu tych zwycięskich meczach MVP spotkań wybrano Legionowską przyjmującą Olivię Różański. Czy najlepiej punktująca (i atakująca) siatkarka rozgrywek pociągnie nasz zespół do kolejnego spotkania, w wyjazdowym meczu z Chemikiem Police? Chemik nie sprostał w Łodzi ŁKS-owi (1:3) więc przed własną publicznością będzie podwójnie zmotywowany.

Rewanż w Opolu

Poniedziałkowe zwycięstwo z opolskim beniaminkiem było rewanżem za legionowską porażkę z trzeciej kolejki. Po dość gładkim zwycięstwie w pierwszym secie i prowadzeniu w drugimi 20:16, wydawać się mogło, że rewanż w Opolu będzie dla legionowianek formalnością. Nic z tych rzeczy. Naszym siatkarkom „udało się” przegrać wygranego seta na przewagi. W trzecim zostały zdeklasowane i… nie złożyły broni. Doprowadziły w czwartej partii do remisu w meczu (2:2), a w tie-breaku O. Różański wraz z Yaprak Erkek nie dały już szans drużynie, z byłymi „naszymi” siatkarkami w składzie (Anią Bączyńską i Adrianą Adamek). Rewanż się udał.
Uni Opole – IŁ Capital Legionovia 2:3 (19:25, 26:24, 25:12, 19:25, 9:15)
Legionovia: Grabka (3), Różański (27), Tokarska (3), Silva (10), Erkek (16), Gryka (12), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (1), Dąbrowska. Dla Uni Opole najwięcej punktów zdobyły: 20 – Anna Bączyńska, 15 – Regiane Bidas, 12 – Kinga Stronias.

Dziesiąte z rzędu

Niedzielne spotkanie trzeciej i czwartej drużyny rozgrywek miało swoją sportową wagę. Było też emocjonalną sinusoidą, bo zespoły przemiennie wygrywały kolejne sety. W pierwszym secie górą były przyjezdne, a nasz zespół w zasadzie „został w szatni”. W drugim odwrotnie, na parkiecie dominowała nasza drużyna. W trzecim tylko początkowo legionowianki miały przewagę, ale łodzianki szybko ją zniwelowały i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1. IŁ lubi jednak tie-breaki, nie dał się przed czasem sprowadzić na ziemię i wygrał czwartego seta. Ten piąty był najbardziej wyrównany, gra toczyła się – punkt za punkt i w samej końcówce decydujący cios zadała przeciwniczkom, przesądzając o losach meczu oczywiście „Róża”, czyli Olivia Różański. Brawo!

Legionovia – Grot Budowlani Łódź 3:2 (17:25,25:13, 16:25, 25:20,15:13).
Legionovia: Grabka, Różański (21), Tokarska (15), Silva (5), Erkek (14), Gryla (10) Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (3), Stefanik (1), Dąbrowska. Dla Grota najwięcej punktów zdobyły: 20 – Ana Cleger, 15 – Zuzana Górecka, 7 – Małgorzata Lisiak. (jb)