SIATKÓWKA. Jednak czwarte. 3:2 i 3:0 DPD Legionovii

2020-03-03 9:45:12

Alicja Wójcik dostała szansę zagrania w wyjściowym składzie spotkania z Wisłą Warszawa

Trzynaste i czternaste zwycięstwo, dwa mecze pięć zdobytych punktów – oto bilans legionowskiej drużyny na zakończenie rundy zasadniczej sezonu 2019/2020 w Lidze Siatkówki Kobiet

Nie wystarczyło to jednak do utrzymania trzeciej pozycji na koniec fazy zasadniczej. W niedzielnym meczu w derby Łodzi, ŁKS pokonał 3:1 Budowlanych i zepchnął naszą drużynę na czwartą pozycję
Właśnie z Grotem Budowanymi Łódź (piąta lokata) nasze siatkarki grać będą w ćwierćfinale fazy play- off . Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw jednego z zespołów, pierwszy mecz zostanie rozegrany w Legionowie. Jednak już w najbliższy weekend nasze siatkarki wystąpią w Nysie, w Final Four Pucharu Polski. Zagrają z Developresem SkyRes Rzeszów, a zwycięzca tego pojedynku spotka się wygranym drugiej pary: Grupa Azoty Chemik Polsce – San Pajda Jarosław.
Tie- break z Pałacem
Środowego zwycięstwa nad Pałacem Bydgoszcz w Legionowie nic początkowo nie zapowiadało. Dwa przegrane sety, 1:6 w trzecim…Optymistycznie nastawieni przed meczem kibice naszej drużyny przecierali oczy z niedowierzaniem. Gra zespołu Alessandro Chappiniego delikatnie mówiąc – „kulała”. Po drugiej stronie siatki doświadczona rozgrywająca Magdalena Mazurek, mając w swym zespole dobrze dysponowane Patrycję Balmas, Monikę Fedusio, Ewelinę Żurowską czy Amę Stencel – robiła co chciała. I nagle, od właśnie stanu 1:6 w trzecim secie, okazało się, że kobiety zmiennymi bywają. Nasze panie poderwały się do walki, a rywalki jakby stanęły? Przecież nie dlatego, że zadawalał je jeden zdobyty punkt, gwarantujący Pałacowi udział w fazie play off. Tak czy siak losy trzeciego seta, i jak się potem okazało całego meczu – diametralnie się odwróciły. Ton grze zaczęły nadawać legionowianki. Doskonałą partię rozgrywała Magdalena Damaske (MVP spotkania), która zastąpiła „niewyraźną” tego dnia Olgę Strantzali. Magdę wspierały Fidon –Lebleu, Oliveira Souza , skuteczne tego dnia środkowe oraz zmienniczka Lemańczyk – Adamek. Bydgoszczanki podjęły jeszcze walkę w czwartej partii, ale w piątym secie grała już tylko , i to koncertowo – Legionovia Uff!

Przyjmująca Magdalena Damaske została MVP spotkania z Pałacem Bydgoszcz

DPD Legionovia – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (17:25, 21:25, 25:18, 25:22, 15;8).Legionovia: Grabka(6), Fidon-Lebleu (16), L€ksik (11) ,Oliveira Souza(19), Strantzali (5), Tokarska (12), Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Damaske (14), Zdovc Sporer, Matejko, Adamek (libero). Dla gości najwięcej punktów zdobyły: 22-Balmas, 18 – Żurowska, po 13 – Fedusio i Stencel.
Do zera z Wisłą
W sobotę wszystko poszło zgodnie z planem. Innego wyniku niż zwycięstwa za trzy punkty Legionovii w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Warszawa nikt nie zakładał. Nękany problemami organizacyjno-kadrowymi stołeczny beniaminek w tym sezonie żadnego spotkania nie wygrał, nie miała więc problemów z pokonaniem Wisły także Legionovia. Tylko w drugiej partii meczu ośmioosobowa drużyna warszawianek miała nadzieję na urwanie choćby seta naszej drużynie, która w stolicy wystąpiła w nieco przemeblowanym składzie. Wolne miały m.in. Fidon-Lebleu, Tokarska, w podstawowym składzie na libero zgrała Agnieszka Adamek. MVP warszawskiego spotkania legionowska atakująca Julie Oliveira Souza.
Wisła Warszawa – DPD legionovia O:3(17:25, 23:25, 13:25). Legionovia: Grabka(3), Damaske(6), Wójcik(9), Oliveira Souza (13), Strantzali(13), Łukazik (6), Adamek (libero) oraz Karpińska, Zdovc Sporer (3), Matejko (3), Lemańczyk (libero). Najlepiej punktującymi zawodniczkami Wisły były: 12- Katarzyna Marcyniuk, 8 – Ewelina Mikołajewska,