SIATKÓWKA. Jest piąte zwycięstwo!

2016-03-15 6:59:20

W 22., ostatniej kolejce rundy zasadniczej Orlen Ligi, legionowskie siatkarki wygrały w Bydgoszczy po tie-breaku 3:2 z miejscowym Pałacem. Było to ważne zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Strzałkowskiego, bo tym samym nasza drużyna spełniła wymóg formalny rozgrywek – wygrała po raz piąty!

Nasze siatkarki uciekły więc w ostatniej chwili spod spadkowego topora, ale… Orlen Liga to trochę jednak „dziwna” liga. Warunki formalno-sportowe niby są, ale z ich respektowaniem w zamkniętych rozgrywkach różnie bywa. W zeszłym sezonie Pałac Bydgoszcz tych pięciu zwycięstw na swym koncie nie miał i… nie spadł do I ligi?! W tym sezonie Pałac też ma na swym koncie tylko cztery wygrane i… Zostawmy ten problem „Pałacankom” oraz włodarzom niby profesjonalnej OL oczywiście.

Z powyższych słów może wynikać, że sobotnie spotkanie było ważne dla obu „zagrożonych” drużyn. Grudniowe zwycięstwo w Legionowie (3:2) stawiało przed bydgoskim meczem niby w lepszej, psychicznej sytuacji drużynę znad Brdy, ale nasze dziewczyny wierzyły w udany rewanż nad zespołem trenera Adama Grabowskiego Zwłaszcza po niespodziewanym tydzień wcześniej zwycięstwie nad faworyzowaną drużyną czwartej siły w OL, czyli zespołem Tauronu Dąbrowa Górnicza (3:2).
Tej wiary nie zachwiała nawet przegrana naszego zespołu w pierwszym secie bydgoskiego meczu. Legionowianki szybko doprowadziły do remisu, po wygranej drugiej partii i potem spotkanie odbywało się według scenariusza: set za set, a więc w konsekwencji do tie-breaku. W tej, jak to się czasami określa, siatkarskiej loterii wyższość naszej drużyny była już wyraźna i nasze siatkarki mogły cieszyć się z wygranej w całym spotkaniu.

Siatkówka jest oczywiście grą zespołową i za ambicję, determinację i za wygraną trzeba chwalić wszystkie dziewczyn, które zagrały w tym spotkaniu. Na szczególne wyróżnienie za bydgoski mecz zasługuje jednak nasza środkowa, Katarzyna Połeć (MVP tej rywalizacji). Kaśka już w spotkaniu przeciwko Dąbrowie Górniczej sygnalizowała rosnącą dyspozycję sportową. Tym razem jej supremacja nie podlegała dyskusji. Zdobyła dla naszego zespołu 20 punktów, co jak na środkową jest wynikiem znaczącym, z czego 10 atakiem, 6 blokiem i dodała do tego jeszcze 4 asy serwisowe. Brawo!

Nasze siatkarki rundę zasadniczą skończyły w tzw. grupetto, składającym się z czterech najsłabszych zespołów OL. Są więc dziewiąte z dorobkiem 15 punktów. Na dziesiątym miejscu Developres Rzeszów (13 pkt), na 11. Pałac Bydgoszcz (12 pkt), a na ostatnim dwunastym drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (9 pkt). Do ósmej pozycji legionowiankom zabrakło aż 18 punktów. Wyżej 9. miejsca nasza drużyna już nie podskoczy, ale o jej ostatecznym miejscu w rozgrywkach sezonu 2015/2016 zadecydują mecze fazy play-off. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą środę znasz zespół spotka się w Arenie Legionowo, w IV rundzie Pucharu Polski z Atomem Treflem Sopot.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 19:25, 19:25, 25:20, 10:15). Legionovia: Gajewska (3), Paszek (14), Połeć (20), Smarzek (23), wójcik (11), Adamek (libero) oraz Grabka, Szymańska, Grzelak, Pacak. Dla Pałacu Bydgoszcz najwięcej punktów w tym meczu zdobyły: 18 – Ewelina Krzywicka, 15 – Jagoda Maternia, 14 – Natalia Misiuna.

JERZY BUZE

sport@tio.com.pl

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *