SIATKÓWKA. Juniorki bisują, kadetki też na „pudle”!

2017-02-09 11:38:22

Pięciodniowe Mistrzostwa Juniorek Mazowsza w Płocku zakończyły się podwójnym sukcesem młodych siatkarek LTS Legionovia! Juniorki, podopieczne trenera Wojciecha Lalka, zostały mistrzyniami, powtarzając sukces sprzed roku. Natomiast legionowskie kadetki, występujące w tej imprezie pod nazwą LTS–II, a prowadzone przez trenera Dawida Michora zajęły w mistrzostwach trzecią lokatę. Gratulujemy, brawo!

Legionowskie mistrzynie Mazowsza rozegrały w Płocku pięć spotkań. Wszystkie wygrywając, tracąc w całej imprezie tylko dwa sety. „Laleczki” pokonały kolejno: 3:0 swoje młodsze klubowe koleżanki, 3:0 rówieśniczki z Siódemki Siedlce, 3:1 MOS Wolę Warszawa, 3:0 MUKS Volley Płock i 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:22) Spartę Warszawa.

Barbara Zakościelna zebrała bardzo dobre opinie za spotkanie finałowe Fot. fotoMiD

Barbara Zakościelna zebrała bardzo dobre opinie za spotkanie finałowe Fot. fotoMiD

Ten ostatni mecz był prawdziwym finałem płockiej imprezy i stał, jak podkreślają bezpośredni obserwatorzy, na wysokim poziomie sportowym. – To prawda – mówi trener Wojtek Lalek – Takiego poziomu nie powstydziłby się mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza, czyli „Spartanki”, grały naprawdę bardzo dobrze, zawieszając tym samym wysoko poprzeczkę nam. Tym bardziej jestem zadowolony z postawy swojej drużyny. W całym turnieju i rzecz jasna w finale imprezy. To było dla nas trudne wyzwanie sportowe, ale i logistyczne. Codzienne dojazdy do Płocka, związane z tym nawarstwiające się zmęczenie. To było dla całego klubu, także dla młodziutkich siatkarek, ciężkich pięć dni. Fajnie, że zakończonych sportowym sukcesem – powiedział W. Lalek.

Dodam, że w dwóch ostatnich spotkaniach płockich mistrzostw, tradycyjny skład zespół Wojciecha Lalka wzmocniony został trzema zawodniczkami z kadry pierwszej drużyny seniorek. – Ala Grabka, Ada Adamek i Ola Rasińska bez wątpienia pomogły nam w zdobyciu mistrzostwa, choć w samym finale obserwujący mecz byli pod wrażeniem, co zrozumiałe, najlepiej punktującej zawodniczki naszego zespołu, czyli Basi Zakościelnej. Basia nie zaczęła meczu w wyjściowej szóstce. Zastąpiła po pewnym czasie Paulinę Sobolewską, która z kolei wróciła do gry na miejsce Oli Rasińskiej. Nie będę wdawał się w oceny poszczególnych zawodniczek, bo siatkówka jest przecież grą zespołową i o takim czy innym wyniku, decyduje gra całej. A ta była przecież w całym turnieju na złoty medal – podkreśla legionowski szkoleniowiec.
W finale płockich mistrzostw legionowianki zagrały w następującym zestawieniu: Grabka, Rasińska, Skowron Omelaniuk, Sobolewska, Niderla, Adamek (libero) oraz Zakościelna i Trzeciak (libero). Teraz przed mistrzyniami Mazowsza wyższy stopień rywalizacji – ¼ Mistrzostw Polski Junioprek, które zostaną rozegrane w Bydgoszczy. Gospodynie to siła sama w sobie w tej kategorii wiekowej, a dodatkowo na imprezę na swoim terenie zostaną wzmocnione swoimi uczennicami siatkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, m. in. Natalią Murek, najlepiej punktującą zawodniczką reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej. Juniorki LTS Legionovii będą więc miały z kim walczyć o wejście do półfinału MP.

Blok był atutem młodych legionowskich siatkarek na mistrzowskim turnieju w Płocku  Fot. fotoMiD

Blok był atutem młodych legionowskich siatkarek
na mistrzowskim turnieju w Płocku Fot. fotoMiD

Wielkie brawa za trzecie miejsce w płockiej imprezie należą się też najmłodszej drużynie mazowieckich mistrzostw, czyli kadetkom LTS Legionovia. Drużyna trenera Dawida Michora wygrała co prawda w imprezie tylko dwa spotkania, ale… powalczyła ze starszymi zespołami. „Michorki” wygrały 3:2 z MO-em Wola Warszawa, uległy 0:3 (23:25, 19:25, 19:25), przegrały 2:3 z Siódemką Siedlce, ale tabelka przed ostatnim dniem rozgrywek była tak ułożona, że mecz naszej drużyny z zespołem gospodyń mógł zapewnić kadetkom brązowe medale. Mógł pod warunkiem, że pokonają Volley Płock, bagatelka – do zera. I Legionowskie kadetki to zrobiły: wygrały 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) z Płockim juniorkami, spychając ich z podium. Te juniorskie medale dla naszych kadetek to spora niespodzianka, a zarazem utwierdzenie tego zespołu w przekonaniu, że w czekających ich mistrzostwach Mazowsza w swojej kategorii wiekowej, mogą pójść w ślady swoich trochę starszych klubowych koleżanek. Kadetki w ostatnim zwycięskim meczu płockich mistrzostw zagrały w następującym zestawieniu: Piłatowicz, Dąbrowska, Parzydło, Warpechowska, Rojecka, Woźniak, Kaczmarczyk (l) oraz Ciejka.

Oto kolejność Mistrzostw Juniorek Mazowsza 2017:

1. LTS Legionovia I., 2. ESPES Sparta Warszawa (też awans do ¼ MP), 3. LTS Legionovia II, 4. MUKS Volley Płock (też awans do ¼ MP), 5. MKS Ósemka Siedlce,
6. UMKS Wola Warszawa.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *