SIATKÓWKA. Kadetki w półfinałach MP

2017-03-14 10:07:09

Kadetki (rocznik 2000/2001) LTS Legionovia, podopieczne trenera Dawida Michora, w legionowskim ćwierćfinale MP wygrały swoje cztery spotkania i bez straty seta z pierwszego miejsca awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Kolejny krok w drodze do obrony tytułu mistrzowskiego sprzed roku zrobiony. Brawo!

W czasie czterodniowych zmagań w Zespole Szkół na legionowskich Piaskach nasze kadetki wygrały kolejno: 3:0 (25:13, 25:11, 25:9) z Danexem Siemiatycze, 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) z Budowlanymi Toruń, 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) z Nike Ostrołęka. Po tych trzech zwycięstwach zespól trenera D. Michora zapewnił już sobie awans do półfinałów i w niedzielnym spotkaniu z drugim niepokonanym (i awansującym) zespołem legionowskiego turnieju, czyli Pałacem Bydgoszcz, zagrał o pierwsze miejsce w tej imprezie. Nasze kadetki pokonały rówieśniczki z Bydgoszczy 3:0. Pierwszy set w zasadzie bez historii (15:14), ale w dwóch następnych setach zespół trener Agaty Kopczyk zmobilizował się do walki. Emocji było więc sporo, nasze młode siatkarki wykazały się większą odpornością psychiczną w końcówkach obu tych partii. Wygrały kolejno 25:23 i 25:22.

170311MiD017

Rozgrywa kadrowiczka, Paulina Zaborowska Fot. fotoMiD

Oto końcowa kolejność legionowskich ćwierćfinałów: 1 LTS Legionovia 2. Pałac Bydgoszcz 3. Nike Ostrołęka 4. Budowlani Toruń 5. Sparta Braniewo 6. Danex Siemiatycze. Nasze kadetki podobnie jak „Pałacanki” czekają teraz na swoje półfinałowe rywalki oraz miejsce tego półfinału. Jego termin to 5-7 maja. – Teraz cztery nasze siatkarki – mówi Dawid Michor – trzy uczennice SMS w Szczyrku, Górecka, Zaborowska, Gryka oraz Rojecka , przed ME w Holandii, udają się na zgrupowanie kadry narodowej kadetek do Zakopanego.

170311MiD011

W przerwach nasze kadetki uważnie słuchały trenera Dawida Michora Fot. fotoMiD

Po ME Europy zostanie nam trochę czasu na przygotowanie się do półfinałów MP. Wierzę, że nas zespól zrobi wszystko, aby dostać się do finałów.

170311MiD004

Przyjmuje Zuzanna Górecka, akcji koleżanki przygląda się Zofia Parzydło Fot. fotoMiD

A oto nazwiska legionowskich kadetek, które wywalczyły awans do półfinałów MP: Julia Ciejka (kpt.zespołu), Aleksandra Rojecka, Julia Wałek, Magdalena Piłatowicz, Natalia Dąbrowska, Zosia Parzydło, Wiktoria Warpechowska, Paulina Zaborowska, Emilia Sikora, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Magdalena Rogalska, Maryla Karczmarczyk (libero), Weronika Mituniewiocz (libero). Trener zespołu – Dawid Michor, drugi trener – Wojciech Lalek, asystent trenera – Paweł Kowal, fizjoterapeuta – Tomasz Sienicki.

JERZY BUZE
Zdjęcie półfinalistek MP, drużyna LTS Legionovia Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *