Facebook

SIATKÓWKA. Legionovia broni tytułu

2017-04-18 8:33:27

Przez pięć dni od środy w Malborku odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorek 2017. W finałowej ósemce znalazła się drużyna Legionovii, która broni mistrzowskiego tytułu. Jeśli ta sztuka udałaby się naszym młodziutkim siatkarkom, to nasz zespół mógłby się szczyć po raz trzeci z rzędu zdobytą mistrzowską koroną.

Finałową ósemkę najlepszych, krajowych drużyn juniorek wyłoniły turnieje eliminacyjne. W Malborku te najlepsze z najlepszych zespoły, podzielono na dwie grupy po cztery drużyny, które w początkowej, grupowej fazie mistrzostw rywalizować będą systemem każdy z każdy. Następnie po dwa najlepsze zespoły z grup ,zagrają o miejsca 1-4 w mistrzostwach, a pozostała czwórka o miejsca 5-8.

Zespól trenera Wojciecha Laka trafił do grupy „B” malborskich mistrzostw razem z drużynami San-Pajda Jarosław, Pałac Bydgoszcz i MKS Dąbrowa-Górnicza. Już w środę o godz. 10 „Laleczki” zagrają z drużyną z Dąbrowy Górniczej, następnego dnia z San-Pajdą Jarosław, a w piątek z Pałacem Bydgoszcz. W drugiej, malborskiej grupie „A”, rywalizować będzie następująca czwórka drużyn: Atom Trefl Malbork, SMS Szóstka Mielec, Impel Wrocław i BKS Bielsko-Biała.

Drużyna Legionovii udała się do Malborka w szerokim 20-osobowym składzie, nawet z kontuzjowaną libero Weroniką Trzeciak. Są w tej grupie m.in. cztery legionowskie kadetki. Trzy z SMS w Szczyrku (Z. Górecka, A.Gryka oraz P. Zabrowska) oraz A. Rojecka. Są też oczywiście cztery juniorki, które mają za sobą występy w zespole seniorek Legionovii (A. Grabka, A. Adamek, A. Rasińska oraz B. Zakościelna). Nie zabrakło oczywiście tych juniorek z (P. Sobolewską, A. Omelaniuk na czele) na których spoczywał główny ciężar gry podczas przedzierania się do finałowego turnieju w Malborku, podczas gęstego sita eliminacji.

– Skład mamy szeroki,, ale i finał w Malborku – mówi Wojciech Lalek – zapowiada się na niezwykle ciężką imprezę, w czasie której każda z drużyn będzie musiała w ciągu pięciu dni zagrać pięć spotkań. Nie mogę mówić o wyjściowym składzie zespołu, bo dopiero na miejscu, przed każdym ze spotkań będę ustalał meczową czternastkę. W moim odczuciu turniej w Malborku nie ma zdecydowanego faworyta, zapowiada się wyrównana walka. Każda z drużyn wzmocniona jest uczennicami SMS-u, niektóre połączyły siły z mocniejszymi zespołami z OL. Np. Jarosław z Rzeszowem, Malbork z Sopotem. Oczywiście marzymy o obronie tytułu, ale doceniamy klasę poszczególnych drużyn i ich sportowe aspiracje. Niczego, oczywiście poza walką i koncentracją w każdym spotkaniu, nie będę obiecywał – powiedział W. Lalek.

MPjuniorka2017

My, trzymamy kciuki za legionowskie juniorki. Dziewczyny gramy, że wygramy!

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *