SIATKÓWKA. Legionowianki drugie

2016-09-20 3:25:11

Przygotowujące się do sezonu 2016/2017 w Orlen Lidze siatkarki Legionovii SA. wzięły w ostatni weekend udział w turnieju towarzyskim w podwarszawskiej Kobyłce. Impreza odbyła się w nowej hali sportowej ZSP nr 3, turniej odbywał się o Puchar Burmistrza Roberta Rogulskiego. Nasz zajął w imprezie drugą lokatę, wśród czterech rywalizujących zespołów.

Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego w swym pierwszym meczu pokonały 3:2 (23:25, 25:20, 23:25, 29:27, 15:11) zespół Budowlanych Łódź W szeregach pokonanych m.in. tak znane siatkarki jak Sylwia Pycia, Heike Beier, Gabriela Polańska, Sylwia Pelc, Kaja Grobelna czy libero Maj- Erwaldt. MVP tego spotkania wybrano naszą środkową Joannę Pacak, a najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły w tym spotkaniu: 22-Monika Bociek, 17 –wspomniana J. Pacak, 12 – Ewelina Mikołajewska i po 8 – Ola Rasińska i Iga Chojnacka.

Trener Robert Strzałkowski w rozmowie a z atakującą Moniką Bociek. Fot. fotoMiD

Trener Robert Strzałkowski w rozmowie a z atakującą Moniką Bociek. Fot. fotoMiD

W meczu o pierwszą lokatę nasz zespół nie sprostał Developresowi Rzeszów, przegrywając 0:3 (10:25,24:26, 17:25). Była to druga w krótkim czasie porażka z zespołem trenera Jacka Skroka w tym stosunku (0:3 także na turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce). Dodajmy więc może tylko, że rzeszowianki po wakacyjnych transferach, m.in. Klaudii Kaczorowskej, Katarzyny Mróz” Serbki – Adeli Helić, rozgrywającej Anną Kacznar wymieniane są w zbliżających się rozgrywkach, jako jedne z poważnych kandydatek do medal MP. MVP spotkania z Legionovią została A. Kaczmar, a całej imprezy – K. Kaczorowska. Nasza drużyna mecz z Developresem zaczęła w następującym zestawianiu: Grabka, Skiba, Połeć, Bączyńska, Mikołajewska, Chojnacka oraz Adamek (libero) ale trener w tym spotkaniu dał pograć wszystkim tego dnia zdolnym do gry zawodniczkom, a więc także: Wawrzyniak, Bociek, Korabiec, Alagierskiej i Rasińskiej.

3

Atakuje Aleksandra Rasińska. Fot. fotoMiD

Dodajmy może jeszcze tylko, że w meczu o trzecią lokatę Budowlani Łódź wygrały 3:0 z Polskim Cukrem Eneą Muszynianka. Natomiast w męskim turnieju w Kobyłce w finale PGE Skra Bełchatów pokonała 3:1 Asseco Resovię, a trzecie miejsce zajęła AZS Politechnika Warszawska wygrywając 3:2 z Cerradem Czarnymi Radom.

JERZY BUZE

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *