SIATKÓWKA. Legionowianki w półfinałach

2017-02-27 3:52:31

W bydgoskim ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek najlepsze okazały się gospodynie, siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Wygrały wszystkie swoje spotkania, nie tracąc ani jednego seta. Z drugiego miejsca do półfinałów MP awansowały legionowskie. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka w bezpośredniej walce o pierwszą lokatę uległy 0:3 „Pałacankom”.

Nasze siatkarki rozegrały w Bydgoszczy trzy spotkania. W pierwszym bez problemów rozprawiły się z Jokerem Świecie 3:0 (25:14, 25:14, 25:11). W drugim również 3:0 (25:19, 25:15, 25:22) pokonały Chemika Olsztyn. W niedzielnym finale tej imprezy nie sprostały wspomnianemu Pałacowi Bydgoszcz, przegrywając 0:3 (19:25. 29:25, 18:25). „Lejąc” legionowianki zespół trenera Rafała Gąsiora potwierdził, że w tym sezonie zgłasza aspiracje do mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej, będzie chciał zdetronizować zasiadające od dwóch lat na mistrzowskim tronie legionowianki.

– W Bydgoszczy graliśmy bez swych dwóch siatkarek – mówi trener Wojciech Lalek – Nie mogły wystąpić Ola Rasińska i Ala Grabka. W dwóch ostatnich spotkaniach wspierała nas libero Ada Adamek. Na dodatek w pierwszym spotkaniu skręcenia kostki doznała Julia Skowron i starała się ją zastąpić, kadetka jeszcze Ola Rojecka. Mecz z Pałacem zgraliśmy dobrze, lepiej niż na to wskazuje suchy wynik. Rywalki były po prost u tego dnia jeszcze lepsze. Drużynę Pałacu na bydgoski ćwierćfinał wzmocniły trzy uczennice SMS w Szczyrku: przyjmująca Natalia Murek, rozgrywająca Julia Nowicka, środkowa Kinga Różyńska. Wszystkie trzy to reprezentantki kraju juniorek. Rywalki rozegrały bardzo dobre spotkanie, my mieliśmy problemy z blokiem . Chyba najlepszy mecz na tym turnieju rozgrywała z nami Natalia Murek, mogły podobać się zwłaszcza jej serwisy , przypominające „pociski”. Cóż, gramy dalej, nie zmierzamy składać broni. Z pewnością z Pałacem spotkamy się jeszcze w kolejnych fazach MP – dodał Wojciech Lalek.

Za trzy tygodnie przed najlepszymi klubowymi zespołami juniorek cztery turnieje półfinałowe MP. Do którego trafią nasze juniorki i gdzie zagrają? Tego jeszcze nie wiadomo, losowanie poszczególnych grup półfinałowych odbędzie się w tym tygodniu. Wiadomo natomiast, że drużyna W. Lalka zagra w jednej grupie z dwoma zespołami, które wygrały ćwierćfinały (np. ze Spartą Warszawa) i jedną drużyną, która podobnie jak Legionovia zajęła drugą lokatę. Bez względu na to kogo przydzieli los i gdzie zagrają legionowskie juniorki w półfinałach cel finalny wydaje się ten sam, a marzenia o zdobyciu po raz trzeci z rzędu tytułu mistrzowskiego stale możliwe do osiągnięcia. Tego „Laleczkom” ( m.in. Sobolewskiej, Zakościelnej, Montowskiej, Skowron,Niderli, Omelaniuk, Sochaczewskiej, Salamonik, Skowron, Maziopie, Trzeciak, Kowalskiej, Piłatowicz oraz oczywiście Grabce, Rasińskiej i Adamek) – życzymy.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *