SIATKÓWKA. Miłe złego początki. Zaległości bez punktu

2020-12-14 4:47:52

W czwartkowym, zaległym meczu 8.kolejki Tauron Ligi DPD Legionovia przegrała u siebie z BKS Bosttik Bielsko-Biała 1:3.Nagrodę MVP tego spotkania otrzymała libero bielskiej drużyny Kinga Drabek

Spotkanie dwóch drużyn środka tabeli zapowiadało się na wyrównującą, zaciętą batalię. Tymczasem, poza pierwszym setem, miało przebieg dość jednostronny. Warunki gry dyktował zespól przyjezdny. Ekipa trenera Bartłomieja Piekarczyka była zespołem bardziej zbilansowanym, z lepszym przyjęciem, blokiem, konkretniejszym atakiem. Tylko po pierwszej partii tego meczu mogło się wydawać, że nasz zespół potrafi nawiązać bardziej wyrównaną walkę z bielszczankami

Co prawda Bostik rozpoczął pierwszego seta od wyraźnego prowadzenia (9:4), ale potem, najpierw przy serwisie Alicji Grabki nasza drużyna złapała kontakt z rywalkami(9:8), aby następnie, gdy w polu zagrywki stanęła Olivia Różański i rozpoczęła swoje „bombardowanie z wyskoku” (m.in. trzy asy) zrobiło się 20:14 dla naszego zespołu! Tej przewagi nasz zespół już nie zaprzepaścił.
Drugiego seta bielszczanki ponownie rozpoczęły od kilku punktowego prowadzenie (9:5). Nasza drużyna zdołała jeszcze doprowadzić do remisu (12:12), ale potem bielszczanki stopniowo zaczęły przejmować kontrolę nad tym setem i jak się wkrótce okazało – całym meczem. Drugiego seta czeska atakująca gości G. Orvosowa, młodziutka przyjmująca W, W.Szelągowska, także znana legionowskim kibicom rozgrywająca – N. Gajewska, wygrały 25:20.W trzecim i czwartym secie tego meczu, z legionowskiego punktu widzenia, bało już tylko coraz gorzej. Nie pomagały pojedyncze dobre akcje czy to Jessici Rivero Marin czy też Shelly Stafford, próby ratowania zmianami przebiegu meczu przez trenera A.Chiappiniego. Bielszczanki robiły swoje, nasze dziewczyny były tego dnia – bezradne.
Ten mecz jeszcze raz pokazał jaką rolę w naszym zespole odgrywa Olivia Różański. Jest słabszy występ, wynikający w dużej mierze z dobrze ustawianego na nią bielskiego bloku, sygnalizowanych do niej wystaw, pozbawił zespół głównego punktującego atutu. Starały się zastąpić ją w tym elemencie gry Jassica Rivero Marin i Julie Oliveira Sauza, ale ich ataki trudno porównać z uderzeniami wspomnianych Gabrieli Orvosovej, Weroniki Szelągowskiej czy Aleksandry Kazały. Tak, ten mecz unaocznił, że Bielsko ma kadrę bardziej wyrównaną, kompletną, a niektóre ataki, a raczej „pacnięcia” naszego zespołu nie robiły na drużynie gości większego wrażenia.
DPD Legionovia – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3(25:20, 20:25, 16:26, 15:25). Legionovia: Grabka(2), Rivero Marin(12), Stafford(6), Oliveira Souza (12),Różański (10), Majkowska (1), Lemańczyk, Kulig (obie libero) oraz Dąbrowska, Zdovc Sporer(1), Matejko, Szczyrba(1). Dla gości najwięcej punktów zdobyły: 18 – Szelągowska, 17 – Orvosova, 14 – Kazała.