Facebook


SIATKÓWKA. Mistrz bez pardonu

2016-11-02 11:05:41

Mistrzynie Polski, dominatorki od kilku sezonów w Orlen Lidze, w ostatnią sobotę bez większych problemów rozprawiły się z Legionovią. Na dobrą sprawę nasze siatkarki tylko w drugim secie postawiły się Chemikowi Police. To trzecia kolejna, wyjazdowa porażka zespołu trenera Roberta Strzałkowskiego. W najbliższą sobotę Legionovia zagra wreszcie przed swoją publicznością, a jej rywalem będzie zespół PTPS Piła.

W meczu przeciwko Chemikowi niespodzianki więc nie było, bo być nie mogło. Dla naszego młodego zespołu rywalki to inna sportowo-organizacyjna i finansowa półka. Zespół trenera Jakuba Głuszaka, z Anną Werblińską, Stefaną Veljković, Madelaynne Montano, Aleksandrą Jagieło, czy Joanną Wołosz (m meczu przeciwko Legionovii rozgrywają reprezentacji kraju nie zagrała) nie ma w kraju w zasadzie przeciwniczek, więc…

Policzanki w sobotnim spotkaniu spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Pierwszy set w zasadzie bez historii: 4:0, 11:5, 21:10. W końcówce nasze dziewczyny odrabiają trochę dystansu, by ostatecznie przegrać do 15. Ciekawiej zrobiło się w drugiej partii, bo niespodziewanie, niemal od początku policzanki musiały „gonić” wynik. Robiła na nich wrażenia dobra zagrywka Eweliny Mikołajewskiej, także Alicji Grabki, Joanny Pacak i Igi Chojnackiej, także niezły blok naszej drużyny i ataki Moniki Bociek.. ”Chemiczne” miały jednak na tyle wiele dobrych i urozmaiconych argumentów, aby ten w miarę wyrównany set zakończyć na swoją korzyść. Uczyniła to asem serwisowym, środkowa, reprezentantka Serbii – S. Veljković.

Trzeci set to początkowa przewaga faworytek (7:1,11:6) i ambitna pogoń naszego zespołu, m.in. po atakach Agaty Skiby i Katarzyny Połeć. Zrobiło się nawet 16:15, ale wkrótce potem na tablicy pojawił się wynik 21:16 i było w zasadzie po meczu. Trzecią i ostatnią partię legionowianki przegrały do 19. MVP spotkania wybrano kolumbijską atakującą Chemika – Madelaynne Montano. Dodajmy jeszcze tylko, że w zespole Chemika pojawiła się na zmianę była nasza zawodniczka – Malwina Smarzek.

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:23, 25:19). Legionovia: Grabka (6), Mikołajewska (5), Pacak (7), Bociek (11), Skiba (4), Chojnacka (3), Adamek (libero) oraz Rasińska, Grzelak, Wawrzyniak, Połeć Alagierska.
Dla Chemika jawiącej punktów zdobyły: 17 – Montano, 13 – Werblińska, 11- Błagojević oraz 10 – Veljković.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *