SIATKÓWKA. Na początek – jeden punkt

2016-10-11 12:28:59

Rozpoczęła się trzecia edycja Młodej Ligi Kobiet. Rywalizujące w grupie „A” siatkarki Legionovii w swym inauguracyjnym spotkaniu uległy w sobotę, w sali ZS nr 1 przy ul. Zakopiańskiej, drużynie Chemika Police 2:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:19, 12:25). MVP spotkania została przyjmująca Chemika – Ewelina Karsztun.

W tym sezonie Legionovię w rozgrywkach MLK reprezentować będą legionowskie juniorki. Trener Wojciech Lalek w pierwszym spotkaniu nie mógł skorzystać z trzech siatkarek (Grabka, Rasińska, Adamek) będących w kadrze pierwszego seniorskiego zespołu. Skład zespołu na mecz z „chemicznymi” wyglądał więc następująco: Montowska (rozegranie), Sobolewska, Zakościelna (przyjęcie), Skowron, Niderla (środkowe), Omelaniuk (atakująca) oraz Trzeciak, Maziopa (libero). Tylko te właśnie zawodniczki zagrały przeciwko policzankom, drużynie prowadzonej przez doskonałą jeszcze nie tak dawno siatkarkę Joannę Mirek.

W akcji na siatce jedna ze środkowych legionowianek – Julia Skowron Fot. fotoMiD

W akcji na siatce jedna ze środkowych legionowianek – Julia Skowron Fot. fotoMiD

– Pierwsze dwa sety mój zespół przespał – mówi trener Wojciech Lalek. – Dziewczyny sprawiały wrażenia jakby chciały sobie, w nowej dla siebie siatkarskiej rzeczywistości (MLK) pograć, a nie wygrać. W tych pierwszych przegranych setach była nawet szansa na wygrane, ale końcówki, na skutek sporej ilości błędów własnych należały do zespołu gości. Kiedy nasz zespół przegrywając 0:2 stanął „pod ścianą” – zaczął grać jak należy. Dość przekonywująco wygrał dwa kolejne sety. Tie- break to jak wiadomo loteria. Do stanu 8:8 set był zacięty, w samej końcówce rywalki okazały się odrobinę lepsze, dokładniejsze. Cóż, w kontekście tej porażki można się cieszyć ze zdobytego jednego punktu. Gra w MLK dla moich juniorek to z pewnością ciekawe doświadczenie sportowe, bo na razie w lidze juniorek nie spotykają się z większym oporem przeciwniczek. Myślę, że takie doświadczenia będą w przyszłości procentować – dodał legionowski szkoleniowiec.

161008mid006

Atakująca Ola Omelaniuk potrafi też przyjmować. Akcji koleżanki przypatrują się : Ania Maziopa, trener Wojciech Lalek i Paula Sobolewska Fot. fotoMiD

A my przypomnijmy, że ostatni sezon w MLK skończył się dla Legionovii miejscem na podium, trzecią lokatą. W tym sezonie Legionovia znowu trafiła do grupy medalistek, a PZPS podobno trzyma się „twardo” terytorialnego podziału na grupy. Za dwa tygodnie przed zespołem legiowskich juniorek grających w MLK, wyjazdowe spotkanie z Pałacem Bydgoszcz. W grupie „A” są jeszcze zespoły: Atom Trefla Sopot, PTPS Piła. i Budowlani Łódź.

JERZY BUZE

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *