Facebook


SIATKÓWKA. Nasze drugie, tort dla Ady

2016-09-27 2:45:19

Podczas minionego weekendu w Bobolicach został rozegrany towarzyski turniej. Po zwycięstwo w Energa Bobolice 2016 Cup sięgnęły mistrzynie Polski, zespół Chemik Police, który triumfował we wszystkich swoich trzech spotkaniach. Siatkarki Legionovii, z jednym zwycięstwem, uplasowały się na drugim miejscu w imprezie.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły z Orlen Ligi: Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła, Legionovia Legionowo oraz Chemik Police. Zgodnie z oczekiwaniami zespól mistrza kraju Chemik Police triumfował w Bobolicach, oddając w trzech meczach tylko dwa sety rywalkom. “Chemiczne” wystąpiły na turnieju w swoim najsilniejszym składzie, tylko bez grającej na turnieju reprezentacji w Bielsku-Białej, rozgrywającej Joanny Wołosz za to z m.in. z Bełcik, Werblińską, Bednarek –Kaszą, Veliković, Zaroślińską, Jagieło (MVP całej imprezy), nową w składzie Serbką – Jeleną Błagojević.

Właśnie z policzankami swój pierwszy mecz w Bobolicach rozegrała Legionovia. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego nie sprostały mistrzyniom, ulegając 1:3 (19:25, 25:20, 22:25. 11:25). W naszym zespole nie mogła wystąpić kontuzjowana przyjmująca Klaudia Grzelak (początek rozgrywek w Orlen Lidze ma raczej “z głowy”). Zagrała za to kolejna (czwarta po Oli Rasińskiej, Ali Grabce i Adrianie Adamek) juniorka Basia Zakościelna. Po zakończeniu tego meczu na salę wjechał tort urodzinowy dla legionowskiego libero – Ady Adamek, bo właśnie tego dnia nasza siatkarka kończyła osiemnaście lat. Niektóre z rywalek spiesząc z gratulacjami do młodziutkiej jubilatki, zauważały z przekąsem, że nasza Ada ma mniej lat, niż one wyczynowo grają w siatkówkę.

W sobotnim spotkania nasz zespół rywalizował z Pałacem Bydgoszcz i przegrał 2:3 (21:25, 25:23, 25:22, 23:25, 7:15). W spotkaniu tym najwięcej punktów ( 24) dla naszego zespołu zdobyła atakująca Monika Bociek. W niedzielę, w swoim trzecim spotkaniu legionowianki zagrały znowu w tie-breaku, tym razem wygranym. Pokonały PTPS Piłę 3:2 (19:25, 24:26, 28:26, 25:21, 15:13). Ponieważ trzy zespoły wygrały w turnieju po jednym spotkaniu o miejscach 2-4 decydowała mała tabelka i legionowianki wylądowały na drugim stopniu podium. Końcowa klasyfikacja Energa Cup Bobolice 2016 przedstawia się więc następująco:

1. Chemik Police

2. Legionovia Legionowo

3. PTPS Piła 4. Pałac Bydgoszcz

Sport to niestety także kontuzje. Klaudii Grzelak życzymy jak najszybszego powrotu na boisko. Fot. fotoMiD

Sport to niestety także kontuzje. Klaudii Grzelak życzymy jak najszybszego powrotu na boisko. Fot. fotoMiD

Dodajmy jeszcze tylko, że dwa z indywidualnych wyróżnień imprezy w Bobolicach przypadły legionowiankom: Agata Skiba została uznana najlepszą przyjmującą imprezy, a Monika Bociek najlepszą atakującą. MVP turnieju wybrano wspomnianą przyjmującą Chemika Police, wielokrotną reprezentantkę kraju – Aleksandrę Jagieło. W najbliższy piątek i sobotę Legionovia pokaże się wreszcie swojej publiczności. Zagra dwa sparingi z zespołem Atomu Trefla Sopot. W szeregach tego zespołu występują aktualnie trzy siatkarki doskonale znane legionowskim kibicom: Natalia Gajewska, Małgorzata Skorupa i Beata Mielczarek.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *