SIATKÓWKA. Niby trochę lepiej, ale… DPD Legionovia z czwartą porażką

2020-10-27 1:55:43

Czwartej z rzędu porażki doznały w poniedziałek siatkarki DPD Legionovia. Tym razem we własnej hali nie sprostały czwartej drużynie Tauron Ligi, Radomce Radom, ulegając 0:3. Wynik niby tak sam, jak w ostatnim meczu z Jokerem Świecie, ale gra naszej drużyny jakby ciut lepsza, z przebłyskami dyspozycji z początku rozgrywek. Zwłaszcza trzeciego seta, niby pod kontrolą naszych pań, ale przegranego w samej końcówce – szkoda

Oba zespoły miały przed spotkaniem swoje kłopoty zdrowotno-kadrowe. Np. Legionovię prowadził asystent trenera A.Chiappiniego (chory) – Adrian Chyliński, ale zagrały już rekonwalescentki Alicja Grabka i Olivia Różański, ale widać było gołym okiem, że do pełnej dyspozycji – ze zrozumiałych względów – trochę im jeszcze brakuje.Ataki Justyny Łukasik, byłej „naszej” po rozegraniu M. Skorupy mogły po naszej stronie siatki poczynić szkody Fot. fotoMiD

Pierwszy set, poza samym początkiem, pod dyktando gości. Małgorzata Skorupa bawiła się grą i rozgrywała tak, że jej koleżanki często atakowały na „czystej siatce”. W drugim secie było już więcej walki, ale i tak okazywało się, że np. Radomka, na przekór statystkom sezonu, ma lepszy blok od wysoko stojących w tej klasyfikacji legionowianek. W trzeciej partii legionowianki zaczęły przypominać drużynę z początku sezonu. Z poświęceniem grały w obronie, Julie Souza omijała blok, swoje „pazurki” w ataku przypominała O.Różański, sprytnymi „kiwkami”, mylącymi rywalki, popisywała się A .Grabka. Nasze prowadziły 5:1, potem15:8 i jeszcze 20:16 i. ..Jedna popsuta zagrywka, odgwizdane dotknięcie siatki i set wymknął się spod kontroli Rywalki doprowadziły do remisu 21:21.Legionowianki próbowały przejąć inicjatywę (było 22:21) ale trzy ostatnie, zwycięskie ciosy zadały radomianki. Szkoda, szkoda tego trzeciego seta, który uciekł….Olivia Różański musi jeszcze dbać o skręconą nogę, ale próbki możliwości w ataku naszej przyjmującej już były widoczne Fot. fotoMiD

DPD Legionovia – E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (20:25, 22:25, 22:25). Legionovia: Grabka(2), Rivero Marin(9), Stafford (7), Souza (13), Różański9),Tokarska (7), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba. Dla Radomki najwięcej punktów zdobyły: 19- Bruna Honorio,14 – Jaslina Johnson, 10 – Justyna Łukasik.

W tym meczu nasz zespól prowadził Adrian Chyliński Fot. fotoMiD

Z OSTATNIEJ CHWILI

We wtorek (27 października) na swojej stronie internetowej DPD Legionovia poinformowała, że 4 zawodniczki otrzymały pozytywny wynik na COVID – 19.