SIATKÓWKA. Oczekiwany prezent. DPD Legionovia – Wisła Warszawa 3:0

2019-12-23 11:44:15

 

W przedświąteczną sobotę siatkarki DPD Legionovii sprawiły swoim kibicom oczekiwany prezent pod choinkę. W zaległym meczu trzeciej kolejki LSK podopieczne trenera Alessandro Chappiniego bez problemów pokonały 3:0 beniaminka rozgrywek, Wisłę Warszawa. Po tym zwycięstwie nasz zespół awansował na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając łódzki ŁKS

W trzynastu spotkaniach DPD Legionovia zgromadziła 25 punktów (8 zwycięstw, 5 porażek) przy dodatnim bilansie setów (30:22). To bardzo dobry wynik po przekroczeniu półmetka rozgrywek (chociaż niektóre zespoły mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkania), utwierdzający w przekonaniu, że naszą drużynę w sezonie 2019/2020 – stać na wiele.

Zwycięstwo w mecz z sąsiadkami ze stolicy, ostatnią drużyną rozgrywek – nie podlegało dyskusji, Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały nasze siatkarki. Może poza blokiem, dominowały we wszystkich elementach siatkarskiego wyszkolenia. Ambicji drużynie z Warszawy nie brakowało i kiedy nawet momentami wynikowo podopieczne trener Agnieszki Rabki zbliżały się do naszej drużyny, po legionowskiej stronie siatki następowała należyta koncentracja i to wystarczało do zakończenia meczu w godzinkę z kwadransem. MVP spotkania Olga Strantzali. Grecka przyjmująca Legionovii zdobyła 15.punktów i atakowała z 65-procentową skutecznością!

W drużynie ze stolicy, zagrały dwie byłe nasze zawodniczki: środkowa Katarzyna Połeć i przyjmująca Ewelina Mikołajewska. Była też na meczu, ale nie mogła zagrać z powodu kontuzji libero – Adriana Adamek. W naszym zespole tym razem odpoczywały: Maja Tokarska, Magdalena Damske i libero Izabela Lemańczyk. Nasza drużyna wznowi rozgrywki w LSK 18 stycznia 2020 roku.

DPD Legionovia – Wisła Warszawa 3:0 (25:20, 25:20, 25:19). Legionovia: Grabka (5),Fidon-Lebleu(12), Wójcik (7), Oliveira Souza (14),Strantzali (15), Łukasik (10), Agnieszka Adamek (libero) oraz Matejko. Dla zespołu gości najwięcej, bo 16 punktów zdobyła brazylijska atakująca tej drużyny, Joyce Gomes da Silva. 7 punktów zapisała na swym koncie Aleksandra Szymańska, a 5 – Aleksandra Lipska. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *