Facebook
SIATKÓWKA. Olivia Różański. Kolejny transfer DPD Legionovii

2020-06-09 12:42:06

 

Olivia Różański już w legionowskich barwach
Fot. fb legionowskiego klubu
Jeszcze w styczniu 2020 roku Olivia Różański grała w Legionowie w bielskich barwach i dała się mocno we znaki swojej nowej drużynie
Fot. fotoMiD

Szósty transfer w zespole siatkarek DPD Legiovia Legionowo przed kolejnym sezonem 2020/2021 stał się faktem. O tym, że przyjmująca Olivia Różański będzie zawodniczką legionowskiej drużyny „wróbelki ćwierkały od kilku tygodni”. Najlepiej punktująca (348 pkt.) wśród przyjmujących zawodniczka ostatniego sezonu w kobiecej siatkarskiej ekstraklasie, podpisała w ostatni piątek, dwuletni kontrakt z legionowskim zespołem


23-letnia, mierząca 184 cm wzrostu skrzydłowa, kontynuuje rodzinne siatkarskie tradycje. Jej mama Jarosława Różańska (z domu Zdrojewska, wychowanka Startu Gdynia) to wielokrotna reprezentantka kraju. Olivia przyszła na świat we francuskim Albi i swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w miejscowym klubie Albi Volley-Ball Uspa. W wieku 17 lat trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, której jest absolwentką. Swoje ostatnie trzy sezony spędziła w ekipie BKS Bielsko-Biała, w klubie którego barwy przez wiele lat reprezentowała jej mama. Dodajmy, że Olivia ma już za sobą debiut w barwach reprezentacji Polski.
–Bardzo się cieszę, że przez najbliższe dwa lata będę zawodniczką DPD Legionovii. Mam nadzieję, że pod okiem trenera Alessandro Chiappiniego rozwinę się jako siatkarka i razem z zespołem osiągniemy wspaniałe sukcesy! – powiedziała na łamach klubowego portalu nowa legionowska siatkarka.


–Olivia to ogromny talent. Pomimo młodego wieku, jest już doświadczona w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział trener Chiappini – Ma ogromne umiejętności: zarówno fizyczne, jak i techniczne. Lubię jej osobowość i boiskowy charakter. Podoba mi się też jej ciągła chęć rozwoju siatkarskiego.
My mamy nadzieję, że waleczna robiąca systematyczne postępy Olivia szybko „wejdzie w klubowe buty” Olgi Strantzali, będzie jedną z wiodących postaci legionowskiego zespołu. Ma już spore umiejętności i charakter sportowego „walczaka”.
Czy na O. Różański transferowa ofensywa DPD Legionovii została zakończona? Wydaje się, że tak, chociaż…

Skład DPD Legionovii (stan: 5 czerwca 2020)
rozgrywające: Alicja Grabka, Diana Dąbrowska
przyjmujące: Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer
atakujące: Julie Oliveira Souza, Marta Matejko
środkowe: Maja Tokarska, Shelly Stafford, Paulina Majkowska
libero: Izabela Lemańczyk, Klaudia Kulig. jb

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *