SIATKÓWKA. Pałac padł w tie-breaku

2017-01-18 3:46:24

Szóste zwycięstwo w odniosły siatkarki Legionovii w Młodej Lidze Kobiet. W niedzielę, reprezentujące w tych rozgrywkach legionowski klub juniorki LTS pokonały 3:2 (25:22, 25:11, 15:22, 22:25, 15:7) Pałac Bydgoszcz. Tym zwycięstwem podopieczne trenera Wojciecha Lalka, mimo że do końca rozgrywek pozostały im dwa spotkania rundy zasadniczej, zapewniły sobie ostatecznie awans do fazy Final Six rozgrywek MLK w sezonie 2016/2017.

Legionowskie juniorki zagrały w niedzielę w sali „Konopnickiej”, w szkole gdzie znajdował się legionowski sztab XXV WOŚP. Tym samym nasze siatkarki, wspólnie z rywalkami, też zagrały z ogólnopolską orkiestrą Jerzego Owsiaka, wspierając szczytny cel jaki przyświecał WOŚP.

Sam mecz siatkarski był dobrym, pod względem sportowym, i emocjonującym widowiskiem. Rywalizowały wszak dwa najlepsze kluby krajowej siatkówki młodzieżowej. Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando legionowianek. Ich dominacja nie podlegała dyskusji, choć… W pierwszym secie „Laleczki” prowadząc 19:13, dopuściły do emocjonującej końcówki. Wyróżniające się w ekipie trenera Rafała Gąsiora, m. in. leworęczna atakująca Natalia Sidor, przyjmujące – Monika Jagła i Julia Siuta (to nazwisko powinno sporo powiedzieć starszym legionowskim sympatykom zarówno piłki siatkowej jak i piłki nożnej) oraz rozgrywająca Małgorzata Andersohn i ich koleżanki zniwelowały sześciopunktową stratę i… Legiowianki zdołały jednak w końcówce pierwszego seta zachować więcej zimnej krwi. Drugi set to już od początku do końca dominacja gospodyń. Trener W. Lalek, swoim zwyczajem, w myśl zasady, że dobrego się nie rusza, nie robił w tych dwóch setach zmian w wyjściowym składzie swojej drużyny. Grały więc: Milena Montowska na rozegraniu, na przyjęciu – Paulina Sobolewska i Basia Zakościelna, w ataku Ola Omelaniuk, na środku – Kasia Niderla i Julia Skowron oraz rotacyjnie na libero – Weronika Trzeciak i Ania Maziopa.

Atakuje Ola Omelaniuk  Fot. fotoMiD

Atakuje Ola Omelaniuk Fot. fotoMiD

Paulina Sobolewska MVP niedzielnego spotkania Fot. fotoMiD

W trzeciej partii sytuacja uległa diametralnej zmianie. – Może pan napisać, że to ja popełniłem błąd – mówi Wojciech Lalek. – Padając skład na trzeciego seta popełniłem czeski błąd. Szóstkę zamieniłem pozycjami z dziewiątką (czyli Montowską z Sobolewską) i dziewczyny nie potrafiły sobie poradzić z tym zmienionym ustawieniem na boisku. Próbowałem ratować sytuację podwójną zmianą , na boisku pojawiły się Kasia Piłatowicz i Wikoria Kowalska, ale niewiele z tego wynikało. Set był stracony. Na boisku pojawiły się też Michalina Sochaczewska, Kasia Salamonik i Ola Rojecka. Natomiast czwarty set przegraliśmy już czysto sportowo, choć w końcówce była szansa na jego wygranie.

Na szczęście w tie–breaku legionowianki wróciły do swojej normalnej, gry. Były zdyscyplinowane, konsekwentne. – Jestem z postawy zespołu w tym decydującym secie po prostu dumny, zbudowany. Potrafiły wrócić do gry na wysokim poziomie, z takim dobrym zespolem jakim jest bez wątpienia bydgoski Pałac. Mecze z nimi, bez względu na wynik są zawsze emocjonujące zacięte. W niedzielę Pałac miał swoje kłopoty personalne, trener Gąsior musiał skorzystać z kilku kadetek i … Wynika, z tego, że w tym sezonie Pałac w kategorii kadetek będzie dla nas zespołem niezwykle groźnym – podkreślił Wojciech Lalek.

Podstawowa szóstka legionowskich juniorek w tym meczu: J.Skowron, M. Montowska, O. Omelaniuk, K. Niderla, B. Zakościelna i P. Sobolewska  Fot. FotoMiD

Podstawowa szóstka legionowskich juniorek w tym meczu: J.Skowron, M. Montowska, O. Omelaniuk, K. Niderla, B. Zakościelna i P. Sobolewska Fot. FotoMiD

Legionowskie juniorki mają jeszcze dwa mecze rundy zasadniczej w MLK. Pierwszy 29 br. w Arenie Legionowo (po raz pierwszy w tym sezonie) z Budowlanymi Łóðź. Potem wyjazdowe spotkanie z PTPS Piła. Zaraz potem finał mistrzostw Polski na szczeblu Mazowsza. – Zostały nam więc same ważne spotkania, zarówno w MLK, jak i finałach juniorek Mazowsza. Mam nadzieję, że w tym kontekście niedzielne, emocjonujące spotkanie z Pałacem Bydgoszcz będzie procentować – powiedział W. Lalek.