SIATKÓWKA. Pałac rozbity. Piąta wygrana

2020-12-02 12:14:56

W niedzielę, w Bydgoszczy nasz zespól wygrał po raz piąty
Fot. fotoMiD

Piąte zwycięstwo w rozgrywkach sezonu 2020/2021 Tauron Ligi odniosły siatkarki DPD Legionovii. W niedzielę nasz zespół pokonał w Bydgoszczy miejscowy Pałac 3:1. Po dziesięciu kolejkach, przy pięciu wygranych i pięciu porażkach, drużyna trenera A. Chiappiniego plasuje się w środku stawki, wśród dwunastu rywalizujących zespołów


W pierwszym secie niedzielnego meczu nasza drużyna grała jak z nut, albo jak kto woli – gospodynie grały niemal beznadziejnie. Drużyna trenera Piotra Mateli gra w tym sezonie poniżej oczekiwań (tylko dwa zwycięstwa) i… potwierdziła to w drugim secie przeciwko legionowiankom. Nie pomagały rotacje w składzie, bydgoszczanki były bezradne wobec poprawnej gry naszego zespołu. W trzecim secie w grze miejscowych coś drgnęło. Po w miarę wyrównanym początku, przy serwisie Emilii Muchy, „pałacanki” odskoczyły na trzy punkty przewagi i starały się ją pielęgnować do samego końca. Udało się to gospodyniom, mimo że po dwóch udanych atakach Olivii Różański (MVP meczu) nasze siatkarki doprowadziły do remisu 14:14. Widać jednak było, że dekoncentracja naszej drużyny i wynikające z niej błędy własne, posłużyły bydgoszczankom. Wygrały trzecią partię, złapały „kontaktowego” seta. W czwartej partii do stanu 16:14 (dla naszego zespołu) trwała w miarę wyrównana walka. Potem przy serwisie legionowskiej kapitan Mai Tokarskiej nasza drużyna zdobyła sześć punktów przewagi (20:14) i mimo ambitnych starań gospodyń, wygrała dość pewnie tego seta i cały mecz za pełną pulę punktową. Brawo!
Teraz (5 bm.) w terminarzu rozgrywek przed naszym zespołem wyjazdowe spotkanie na mecz z Chemikiem Police
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia 1:3 (12:25,15:25, 25:21,20:25). Legionovia: Grabka (3),Rivero Marin (20), Stafford (10), Oliveira Souza(5), Rożański (18), Tokarska (5), Lemańczyk i Kulig (obie libero) oraz Dąbrowska, Zdovc Sporer (1), Matejko. Dla Pałacu najwięcej punktów zdobyły: po 11 – Ewelina Żurowska i Alexandra Dascalu, 10 – Emilia Mucha.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *